Hüseyin Ser: “Babamın Üretim Etmeye Çalıştığı Kardeşliği Fethi Başkanımız Türkiye’mize Bergüzar Etti”

Yenimahalle Belediyesi’nin yaptığı ve Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi (BTP) Kurucu Umumi Başkanı Haydar Ser’ın adının verildiği parkın açılışı yapıldı. Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, “Bu ülkeye yapışkan bırakan insanların Cumhuriyet’in ilkesinde yaşaması amacıyla onların ismini yaptığımız tesislere verdik” dedi. BTP Genel Başkanı Hüseyin Kafa ise, “Bura benim üzere o kadar eşsiz kim. Benim babamın yapı etmeye çalıştığı kardeşliği, Fethi Başkanımız Ankara’mıza, Yenimahalle’mize, Türkiye’mize ihsan etmiştir. Burada bize kardeşliğini göstermiştir” diye niteleyerek konuştu.

Yenimahalle Belediyesi aracılığıyla yapılan ve BTP eski Umumi Başkanı Haydar Kelle’ın adının verildiği parkın açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara Mebus Tekin Bingöl ve BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş katıldı. Törende mütekellim Yaşar şunları söyledi:

“Bu ülkeye yapışkan bırakan insanların Cumhuriyet’in ilkesinde yaşaması için onların ismini yaptığımız tesislere verdik. Bugün dahi rahmetli Haydar Mir’ın ismini 5 bin metrekare alanda içre bala oyun sahası, kort, voleybol sahası, koşun yolu, spor alanı ve habitat alanları olan bu parka belediye meclisimizin görüş birliği ile verdik. İnşallah ruhu hayat dolu peki. Sayın Haydar Mebde ile bili tesislerimizde muhtelif etkinliklerde üç dört sefer tıpkısı araya geldim, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün diyanet anlayışını onun ağzından dinlemek benim amacıyla bir onurdu.”

BİNGÖL: BÜTÜNLEŞTİRİCİ BİR ANLAYIŞLA SİYASET ÖZNE BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZIN ÖZLEDİĞİ TABLOYU YAŞIYORUZ

Yaşar’ın arkası sıra meze alan Bingöl ise şöyle konuştu:

“Bu tesis merhum Haydar Baş’ın adını ölümsüzleştirecek ayrımsız organizasyon olarak bakım verecek. Bu bizim üzere serencam mertebe majör. Zira ayrımcılığı reddeden, birleştirici, bütünleştirici, uzlaştırmacı ve el birliği duygularıyla, solidarist aynı anlayışla siyasa eden hep vatandaşlarımızın özlediği aynı tabloyu bugün yaşıyoruz. Ben bu tesisin güzel olmasını diliyor, Sayın Haydar Mir’ın ruhu handan olsun diyorum.”

HÜSEYİN SAKSI: SUNU IRI KAYBIMIZ DEMOKRASİ BİLİNCİMİZİ KAYBETMİŞ OLMAMIZ

Sarrafiye ise şunları kaydetti:

“Burası bizim üzere çokça mutlu edici aynı mekan. Esasında yöntem budur. Dilek kabul etmek çok yalınç bir şeydir. Eğer insanlara gönlünüzü açarsanız, insanlara eşit yurttaşlar kabilinden davranırsanız, şayet toplumun hep bölümlerini, fikirlerini kucaklayabilir, onları sahiplenebilirseniz siz toplumun en müstehap insanı olursunuz. Fakat siz toplumla cenk kıymet, ‘Ben seçme şeyi bilirim, benim inandığım yegâne doğrudur’ der ve insanları sizinle tıpkısı ideallere inanmıyor diyerek dışlarsanız işte o ant toplumun yer birkaç yarısı bugün olduğu kadar sizden ayrılmak üzere türlü soy yollar arar, tür türlü masalar kurar. O yüzden, bugün Türkiye siyasetinin geldiği noktada sunma büyük kaybımız bizim el erki bilincimizi, cumhuriyet altını bilincimizi, kardeşlik bilincimizi, ilişki ve beraberlik bilincimizi kaybetmiş olmamızdır.

Şayet biz Türkiye’yi Gazi Mustafa Eksiksizlik’in ideali olan yarınlara öğütmek istiyorsak, yapacağımız yegâne şey angajman, muadele ve kardeşliğimizi kasılma etmektir. Benim babam üstelik esasında bunu yapmıştır.

Bakın bugün cuma namazı, cumanız bereketli olsun. Bugün Mevlid Kandili, kandiliniz eli nimetli olsun. Gazi, İslam’ı bizim anlayacağımız şekilde hutbeler yazdırmış. Bunları bizden gizlediler. Zaman siyasete alet edilmiş camiler oluşturdular. İşte benim babam, bunun önüne sarkıtmak üzere aynı say yaptı. Atatürk’ün hayatını yazdı ve dedi kim, ‘Atatürk sizin bağrınızdan isabet, bu Cumhuriyet’in gördüğü yer eşsiz hazinedir.’  Onun yanı sıra benim babam Türkiye’birlikte yıllarca uğraşılmış ve başarılamamış Alevi ile Sünni’yi, Şii’yi Caferi’yi veya apayrı dinden olan insanları birbirine antagonist eden zihniyeti temizlemek için Hz. Ali’nin, Hz. Fatıma’nın, Hz. Hasan’ın, Hz. Hüseyin’in ve çocuklarının, torunlarının özet Ehl-i Beyt’in hayatını kaleme almış, bu ülkedeki bütün anlayış ayrılıklarının önüne bırakmak istemiştir.

“BABAM, FETÖ’NÜN GÜÇLENDİĞİ DÖNEMDE MİLLETİN BİRLİĞİNİ TESİS ETMEYE ÇALIŞTI”

Benim babam 28 Şubat’tan sonraları FETÖ’nün güçlendiği dönemde, bizim evlerimizin dahi basıldığı dönemde, biz evlerimizde güvenle oturamıyorduk o dönemde, FETÖ ile savaş etmiş ve bu ülkenin askeri ile milletini birbirine kesmek isteyen insanlara, ‘Siz bu askerle kardeşsiniz’ diyerek bu milletin birliğini kasılma etmeye çalışmıştır.

Bura benim üzere o kadar kıymetli ki. Benim babamın kuruluş etmeye çalıştığı kardeşliği, Fethi Başkanımız Ankara’mıza, Yenimahalle’mize, Türkiye’mize ihsan etmiştir. Burada bize kardeşliğini göstermiştir.”

Share: