Hollanda’daki yardım gecesinde Neşet Ertaş türküsü okuyan Karsu, herkesi gözyaşlarına boğdu

6 Şubat’ta minval üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde vahim yıkımlara neden oldu. Suriye ve Türkiye’da binlerce kişinin ölümüne neden olan depremlerin ardından Hollanda’da depremzedelere müzaheret amaçlı 2 saatlik ortak eser yapıldı. Gecede depremzedeler amacıyla 88 milyon 921 bin 469 euro toplandı.

TÜRKÜ PERFORMANSI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Hollanda’da ruhlu Türk kökenli şarkıcı Karsu’nun Hatay’daki 10 akrabası depremde kaybetti. Günlerdir yaşadığı üzüntüyü paylaşan şarkıcı, Hollanda’daki müzaheret gecesinde dinleti verdi. Karsu Dönmez, etkin yayında Neşet Ertaş’ın, “Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen?” ünlü türküsünü seslendirdi. Karsu’nun performansı geceye gelenleri gözyaşlarına boğdu.

ŞARKIYI DEPREMDE VEFAT EDEN KUZENİ İÇİN SÖYLEDİ

Karsu, depremde kaybettiği kuzeninin, namına ulaşamayınca telefonuna, “Neredesin sen?” diye niteleyerek sesli rey bıraktığını anlattı. O nedenle kuzeni ve depremde kaybedilenler anısına bu türküyü seçtiğini söyledi.

HADİSE: ACIMIZ BÜYÜK

Yardım gecesine katılan hanende Fenomen ise “Acımız nazik, yumruk günlerden geçiyoruz ama aynı olunca gördüğünüz kabilinden herhangi bir şeyi başarabiliriz” dedi.

İŞLETMELER GÜNCE HASILATINI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

Toplanan bağışların, kampanyayı yürüteç 11 millî ve uluslararası STK marifetiyle Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin azık, akarsu, çıkar yol ve barınma ihtiyaçları için kullanılacağı vurgulandı. Hollanda Başbakanı Mart Rutte üstelik Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya nida etti. Kampanyaya yüklenmek üzere binlerce işletmenin o günlü hasılatını depremzedelere bağışladığı kaydedilen açıklamada, çokça sayıda konuşma eserinin belirtik artırmayla satılarak gelirin Giro555 yerine yollandığı anlatım edildi.

Share: