Hepsiburada yönetiminde alem değişimi

Türkiye’nin acun teknoloji borsası Nasdaq’a kote önce ve yegâne şirketi Hepsiburada’nın yönetiminde 1 Ocak 2023 tarihinde bayrak değişimi yaşanacak. Küçük Ay 2019’dan bu yana şirketin CEO’luk görevini örümcek Amaç Emirdağ, kendi isteğiyle yıl sonu bakımından ayrılarak görevine Hepsiburada Umumi Heyet Üyesi kendisine bitmeme edecek. 1 Ocak 2023 bakımından CEO’luk görevini Amazon’un global ense düzey yöneticilerinden Nilhan Onal üstlenecek.

Nilhan Onal, Hepsiburada’ya katılmadan esbak yedi sene boyunca Amazon’un Avrupa’bile bitiren elektroniği, sigorta, çul ve başmak kabil kocaman kategorilerini başarıya taşımasının yanı sıra, Amazon Taşımalık (Amazon Shipping) şirketini bile kurdu ve acun liderliği görevini başarıyla yaptı. Onal, Amazon’dan önceki on yıl boyunca Procter&Gamble bünyesinde bile gıda ve kozmetikten karı hizmet ürünlerine büyüklüğünde birçok kategoride ve coğrafyada muhteşem idarecilik rolleri üstlendi. Nilhan Onal bir nice ödülünün birlikte, 2021 yılında Türkiye’nin dünyadaki yer liyakatli yöneticileri listesinde (H&S – Küresel Turks par Excellence) ve Avrupa’nın sunu heybetli kadın teknoloji liderleri listelerinde vadi aldı.

Atamayı değerlendiren Hepsiburada kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Tasavvur Emirdağ’a sonuç dört yıl boyunca Hepsiburada ve Türkiye sayısal ekosisteminin gelişimindeki muhteşem dönüm noktalarında sergilediği canlı liderlik için teşekkürname ederek “Uğur’ın Idare Kurulundaki yeni görevinde Hepsiburada’nın gelişimine stratejik katkılar sağlamaya bitmeme edecek olmasından mutluluk duyuyorum” dedi.

Nilhan Onal’a 1 Aile 2023’te devralacağı görev için başarılar dileyen Doğan “Nilhan’ın e-tecim, lojistik ve ürün geliştirme konularında Fortune 500 şirketlerini de havi 25 almanak tecrübesinin peşi sıra, Hepsiburada’nın kullanılmamış dönemine önderlik edecek olmasından büyük çalkantı duyuyorum. Hepsiburada’nın müşterilerine ve satıcılarına yer ongun servisi yer yolculuğunda Nilhan’ın hayatiyetli deneyiminin kullanılmamış bire bir dönemi başlatacağına inanıyorum. Bu görevlendirmenin ülkemiz amacıyla dahi filinta olmasını diliyorum” dedi.

Nilhan Onal: Bu mehabetli ve çalım donör görevle Türkiye’ye dönmenin mutluluğunu yaşıyorum

Nilhan Onal eskimemiş göreviyle ilgili yaptığı açıklamada “Hepsiburada’nın muvaffakiyet hikâyesinin tıpkısı parçası olmanın, bu eke ve gurur donör görevle Türkiye’ye dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hepsiburada’nın müşterileri üzere inanılır, yenilikçi ve samimi benzeri misil arkadaşı olma misyonunun geçmişteki ve gelecekteki başarısının anahtarı olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin sayısal dönüşümüne önderlik eden Hepsiburada’nın yüksek bakım ve nitelik anlayışını mükemmellik kol arkadaşlarımla alay malay daha üstelik ileriye götürmesine, bu anlayışı farklı ülkelere taşımasına ve ekosistemiyle birlikte büyüyüp gelişmesine liderlik edeceğim üzere heyecanlıyım” dedi.

Meram Emirdağ: Görevime Umumi Heyet üyesi olarak devam edeceğim

Hepsiburada’üstelik CEO olarak fariza yaptığı müddet boyunca şirketin nema yolculuğuna; bütünleşmiş tıpkı uygulayım bilimi ekosistemine dönüşmesine; finans ve ödeme hizmetleri, aceleci market teslimatı, yurt dışı operasyonları, yolculuk servisi, üyelik bazlı görelik programı, reklam platformu, geri hizmet ve cerrahi müdahale çözümleri üzere bir nice yeniliğin hayata geçirilmesine önderlik eden Maksat Emirdağ “Dört yıllık CEO’luk görevim boyunca kurucumuz, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve bando arkadaşlarımızla birlikte Hepsiburada’nın zer azrail ve hareket ortaklarına hizmet etmek benim amacıyla tıpkı onurdu. Yıl sonu itibarıyla görevime Yönetim Kurulu üyesi kendisine bitmeme edeceğim. Nilhan Onal’ın Hepsiburada’nın hikâyesine çok eke katkılar yapacağına eminim. Hepsiburada, ateş parçası temelleri ve sektördeki konumuyla tamlık paydaşları için değer ve ayırt yaratmaya devam edecektir” dedi.

ING Türkiye ve Hepsiburada teşrikimesai ile satıcılara ING’den özel avantajlar

Hepsiburada, projeleriyle 4. Artma ve Teknoloji Fuarı’na imza attı

Akbank’tan Hepsiburada satıcılarına hususi avantajlar

Hepsiburada, ‘Geleceğin Türkiye’si ve ‘Türkiye’nin Geleceği’ üzere iki mefret projeye imza attı

Share: