HDP Âdem Umumi Başkanı Mithat Sancar, Ağrı’da konuştu Açıklaması

HDP Âdem Genel Başkanı Mithat Sancar, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının insanlığa cebin mamul cürüm olduğunu söyledi.

Sancar, partisinin Ağrı İl Başkanlığı 4. Dümdüz Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin pres benzeri dönemeçten geçtiğini belirtti.

En geç 2023’ün haziran ayında seçimlerin yapılacağını anımsatan Sancar, “Bu seçimler Türkiye tarihinin bildirme önemli seçimleri olacak. Tığ da bunun farkındayız. Seçimler açık oturum mücadelenin cesim bire bir parçasıdır amma toplumsal mücadeleyi ortada olmaksızın elden seçimlere bakarak başarıya ulaşabileceğimizi da tabii düşünmüyoruz. Fakat bu seçimler ayrımlı. Bu intihabat amiyane içtimai mücadeleyle panel mücadelenin yer hasis biçimde çöz içe geçtiği dönemeçtir. O nedenle cümle seçimleri konuşuyor.” dedi.

Sancar, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilgili bile şunları kaydetti:

” Taksim’üstelik sabık hafta benzeri bombalı geveze gerçekleşti. Orada vahşi aynı kırım yaşandı, 6 insanımız hayatını kaybetti, 81 insanımız yaralandı, 6’sının tedavisi sürüyor. Orada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve halklarımıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralıların dahi aynı zaman önceki sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.”

Bu cins durumlarda tavırlarının kemiksiz olduğunu ifade eden Sancar, “Bu saldırıyı yalnızlık namına nitelendiriyoruz, insanlığa karşı yanlışlık kendisine görüyoruz. Temas antlaşma tutumumuz böyle olmuştur, demincek üstelik böyledir, gelecekte üstelik böyle olacaktır. Bu planlardan kim yarar umuyorsa ona karşı üstelik mücadelede tavizsiz olacağız.” ifadesini kullandı.

Share: