Havza şampiyonasına katılmak amacıyla ter döktüler

Malatya’da liseli çoluk çocuk Hentbol toprak birinciliği şampiyonası yapılıp, havza şampiyonasında Malatya’yı temaşa edecek takımlar anlaşılan oldu. İl şampiyonası sonrasında, Tüvana Erkeklerde Turgut Özal Küçük Asya Lisesi, Canlı Kızlarda ise Turgut Özal Rum Lisesi devlet birincisi olup, nahiye şampiyonasında Malatya’yı olta etme hakkını elde ettiler.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Meslek Sporları Idarehane Müdürlüğünün 2022 yılı ruh programında meydan düz, Meslek Sporları Hentbol Çoluk Çocuk Kız – Eş İl Birinciliği müsabakaları, Battalgazi Spor Salonunda tamamlandı. Taze Erkeklerde Turgut Özal Küçük Asya Lisesi bir numara, Fuat Sezgin Anadolu Lisesi ikinci ve Yeşilyurt Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Zihayat Kızlarda ise Turgut Özal Anadolu Lisesi birinciliği, Dr. Sadettin Hacıevliyagil Anadolu Lisesi ise ikinciliği elde etti.

Çekişmeli geçen müsabakaların böylece dereceye giren sporcular ile takımlara, madalya ve kupalarını Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, farklı yetkili ve ilgililer verdi. – MALATYA

Share: