Hatayspor Eş Futbol Takımı, arka sıralarda yer almayı hedefliyor

Turkcell Karı Ayak Topu Süper Ligi ekiplerinden Onvo Hatayspor, bakir sezonda art sıralarda saha almayı hedefliyor.

Süper Lig’üstelik A Grubu’nu geçen sezon 10. tam tümler ve play-out turunda Yukatel Kayseri’yi ceza atışı atışları sonucu 4-3 yenik ederek kümede kalmayı başaran Onvo Hatayspor, zaman öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmalarına Hatay’üstelik bitmeme eden bordo-beyazlı ekip, hazırlık maçlarıyla kullanılmamış sezona hazırlanıyor.

Hilmi Bugüner : “Lige bomba gibi dercetmek istiyoruz”

Maharet direktör Hilmi Bugüner, AA muhabirine, Hatay amacıyla kullanılmamış sezonda müstelzim mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Sabık zaman takımın mücadelesini son esas büyüklüğünde tek bırakmadığını aktaran Bugüner, “Bu süreç Hatay amacıyla basit olmadı. İddialarını sonuç pik kadar sürdürmeye çalıştılar ve penaltılarla ligde kalmayı başardılar. İyi tıpkısı dinlenme kampı döneminden sonra lige bomba kadar başlamak istiyoruz ve bunu dahi yapabilecek güçteyiz.” diye konuştu.

Bugüner, bu mevsim 19 oyuncunun transferini yaptıklarını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Sabık yılki kadrodan çabucak 5 oyuncumuz kaldı, mankafa mütezayit oyuncuların bütünü dışardan geldi. Bunların 6’sı yabancı gabi mütezayit 13’ü liglerimizde çeşitli kulüplerde oynayan ve kendini kanıtlamış oyunculardan oluşuyor. Çok iyi çalışıyoruz bunun sonuçlarını birlikte ligler başlayınca herkese afişe etmek istiyoruz. Küme dahi her takım kabil tığ birlikte iddialıyız. İyi çalışıyoruz kendimize güveniyoruz ve üst sıralara oynayan ayrımsız takım doğmak istiyoruz.”

Takımı daha ongun noktalara yürütmek üzere çalıştıklarını tabir eden Bugüner, bilcümle karı taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Oyuncu Ayrıksı Çamurcu: “Ülkemizi şampiyonlar liginde görünmek istiyoruz”

Takımın defans oyuncusu Diğer Çamurcu üstelik elan evvel Beşiktaş ve Karagümrük’te futbol oynadığını belirterek, “Ligde başarı sağlayabilmek genişlik büyük hedefimiz. Şampiyon tevessül etmek ve ülkemizi şampiyonlar liginde işaret etmek istiyoruz. Adamakıllı bire bir ustalık kadroya sahibiz.” dedi.

Takımın mutedil vadi oyuncusu Merve Odabaşoğlu birlikte eğin sıralarda meydan alıp şampiyon olabilmek için savaşım edeceklerini kaydetti.

Share: