Hatay Büyükşehir Ekipleri, Akarsu Sümbüllerini Temizliyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bahir, ağız ve nehirlerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Başkaldıran Nehri’nin kent merkezi süresince artan kısımlarında muhtemelen bölgelerde güreşçi köprüsü ayaklarına tutunan ve nehirde yüzer halde mevcut su sümbülleri de mıntıka sayesinde temizleniyor.

İstilacı bir zümre olan ve tabii yollarla gelerek nehrin kocaman tıpkı bölümü kaplayan su sümbülleri, nehirde zinde etken ekosistemini olumsuz etkilediği, kasaba ve sosyete sağlığı açısından risk oluşturuyor.

Büyükşehir ekipleri, Isyancı Nehri’ndeki çalışmalarının yanında balıkçı barınaklarını de detaylıca temizledi ve barınaklara yerleştirilen deniz atılmış konteynerlerinin bakımını yaptı.

Ekipler, 15 Eylül’üstelik başlayan av sezonu öncesi Çevlik, Konacık, İskenderun, Dörtyol balıkçı barınaklarında ve HADO Limanı’nda mecmu 3 titrem merhametsiz atılan toplayarak giderilmiş etti.

Büyükşehir yetkilileri, balıkçılara, deniz dibinde kâin ve ağlarına takılan atıkların gene denize değil  barınaklara yerleştirilen konteynerlere bırakılmaları uyarısında bulundu.

Share: