Hatay Büyükşehir Belediyespor Ayvaz El Topu Takımı’nın gözü Avrupa kupalarında

Hentbol Rical Süper Lig’da savaş eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde art sıralarda düzlük alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Uğraş Yüksek, AA muhabirine, bu mevsim kadrolarına kattıkları bakir oyuncularıyla başarıyı yararlanmak istediklerini söyledi.

Takımının ligde 2 yıldır savaşım verdiğini anlatan Faziletkâr, bu sezon yeniledikleri kadroyla ligde arz gani yerlere gelmek istediklerini belirtti.

Güzel aynı hazırlık dönemi geçirdiklerini nâkil Faziletli, şöyle konuştu:

“İki sezondur Süper Lig’da mücadele ediyoruz. Geçen yıl hedefimiz ligden düşmemekti, önce 8’birlikte bitirdik. Bu yıl elan pir tıpkısı takım kurduk ve hedefimiz, başarabilirsek Avrupa kupasında dövüşmek. Sabık seneki kadromuzdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu sezon kalık kalan yerlere henüz ongun oyuncular alarak sezona başladık. İyi takviyelerle mebzul tıpkısı topluluk olduğumuzu düşünüyorum. Takıma gelenlerin çoğu kariyerli ve hedefi olan sporcular, umarım onlarla istediğimiz hedefe ulaşırız.”

Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Bakir transferlerden milli hentbolcu Cemal Kütahya, hedefleri ve iyice benzeri yapılanması bulunan takıma karışma olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Takımdaki meleke ortamının haddinden fazla dolgunca olduğunu, bunun bile dönme geçtikçe sahaya yansıyacağını anlatan ağabey Cemal, “Bu sene play-off sistemi var. Alışılagelen zaman bittikten sonra önce 8 bando zat beyninde play-off oynayacak. Onun amacıyla takım çokça ayrıntılı olacak. Takım olarak hedefimiz rüçhan olarak önce 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım zaman böylelikle Avrupa’ya giden takımlardan biri bile biz oluruz.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en son tam bitirmek”

Beykoz Belediyespor’dan alıntı edilen kaleci Mehmet Emre dahi takımdaki yardımlaşma ve arkadaşlığın en üst düzeyde olduğunu belirtti.

Ligin iddialı takımlarından biri olduklarını dile getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu sezonun haddinden fazla print olacağını düşünüyorum. Bu sezon 7-8 çıngı iddialı olma çabası içerisine giren topluluk olduğunu görüyoruz. Tığ da o takımlardan biriyiz. Hedefimiz ligi en son sırada tutmak. Elan geçmiş Avrupa kupalarında oynadım. Geçen yıl Beykoz Belediyespor’de uğraş ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Başarıya aç kulüplerde savaş etmeyi çok seviyorum. Rakiplerimiz çokça metanetli ama tığ bile elimizden gelen sunma bol mücadeleyi verip eğer başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”

Share: