Hanende Kahkaha Yener, İran’da öldürülmüş Mahsa Amini amacıyla sahnede saçlarını kesti!

Giyecek kurallarına uymadığı gerekçesiyle gözaltında gördüğü yol sonrası hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin ölümü peşi sıra İran’da yüzlerce sevimli gözaltına alındı. Dünya gündemine oturan olaya ayrımsız reaksiyon da hanende kahkaha Yener’den geldi.

SAHNEDE SAÇLARINI KESTİ

Konser maratonuna sürat kesmeden bitmeme fail Hande Yener, Kuruçeşme’birlikte hayranlarıyla buluştu. Gecede Hakan Akkaya imzalı iki üst giyen Yener, konserin böylelikle maktul Mahsa Amini’ye bindi verdi. Sahnede saçlarını kesen Yener, “Özgürlüğü üzere savaşçı bütün kadınlar üzere, hayatını kaybeden ufacık kızlarınız üzere… Onlar daha bebekler… Onlara ve dünyadaki tüm kadınlara hürriyet diliyorum! Rical birlikte bizi destekliyor. Çok teşekkür ediyorum. Biz tıpkı arada haddinden fazla mutluyuz. Çocuklarını kaybeden ailelere mir sağlığı diliyorum. Keşki saç kesmekle özgürlüklerini elde edebilseler… Bu tıpkı sembol” dedi. Yener’in sahnedeki duygusal anları ise Deminden Duyduk vasıtasıyla görüntülendi.

Bu esnada dev ekrana “Dünyadaki mecmu kadınlar amacıyla hürriyet istiyoruz!” yazısı yansıtılırken Yener ve ekibine seyircilerden alkışlı destek geldi.Share: