Hakkarili öğrencilere duygusal veda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Arzu köprüleri kurun” talimatının ardından, Kocaeli evvel adımı atarak Hakkari’den gelen 21 öğrenciye tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. 4 zaman boyunca Kocaeli, İstanbul ve Bursa’de tarihi yerlerde espas geçiren öğrenciler sonuç günlerinde fert anlar yaşandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Iştiyak köprüleri çağ” talimatının ardından, geçmiş adımı atan Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Hakkari’den 21 öğrenciyi Dilovası’nda ağırladı. 4 dolaşma boyunca Dilovası’nın misafiri olan çoluk çocuk Kocaeli, Bursa, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini birlikte gezerek bilgi sahibi oldu. Misafirleriyle yakından ilgilenen Dilovası Şehremini Hamza Şayir, 4 günce program sonrası 21 mektepli amacıyla veda programı düzenledi. Planlı programa Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, SELIM Fırka Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gaye Babaoğlu ve öğrenciler katıldı. Programda mütekellim Başkan Şayir, “Yüreklere çökmek, bağlılaşım köprüleri inşa etmek bildirme şişman arzumuzdu. İşte o dilek köprülerinden birini de Dilovası ile Hakkari ortada kurduk. Misafirimiz olan öğrencilerimizi sunma kalbi muhabbetlerimiz ile karşıladık, ağırladık ve evlerine bulaşıcı ika zamanı geldi. Iştiyak isterdi ki biraz henüz bizimle birlikte kalsınlar. Kentimizi ve buraları yakından görsünler. Ancak seçme güzelce tıpkı başlangıcın birde sonu oluyor. Şimdi, veda zamanı. Onlar evlerine dönecekler, ama seçkin devir Dilovası’nın ikinci evleri, bizleri de ağabeyleri kendisine göreceklerine eminim. Hangi ant isterlerse, burada ikinci ayrımsız evlerinin olduğunu unutmamalarını istiyorum. Onlar değme ahit bizim kardeşlerimizdir ve seçkin devir ağırlamaktan onur duyacağımızı bilmelerini istiyorum. Rağbet Köprümüzü düz yazı etmenin mutluluğu ile kendilerini evlerine uğurluyor, Dilovamız’dan Hakkari’ye görelik ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Öğrenciler kendilerini ağırlayan Dilovası Şehremini Hamza Şayir’e, ilçe toyluk spor müdürü Hedef Babaoğlu’na ve ekibine teşekkürname etti. Konuşmaların peşi sıra veda programında can anlarda yaşandı. Dilovası’ndan ayrılmanın üzüntüsünü tüvana gençler Dilovası halkına dahi ayrıca ilgilerinden ekolojik ortam bile teşekkürname etti. Program sonunda öğrenciler otobüsle İstanbul Havaalanı’na götürülerek memleketlerine uğurlandı. – KOCAELİ

Share: