Hakkarigücü, kadrosuna 4 Afrikalı eş topçu daha kattı

Turkcell Kadın Futbol Süper Lig’inde sabık sene aldığı liyakatli sonuçlarla yöre plana sâdır Hakkarigücü Karı Ayak Topu Takımı, 4’ü Afrikalı 8 futbolcuyla kadrosunu güçlendirip, yeni sezona iddialı hazırlanıyor.

Geçen sene B Grubu’nu üçüncü tam tamamlayarak play-off çeyrek altın finalinde Fenerbahçe’ye elenen Hakkari ekibi, gösterdiği başarılı performansı eskimemiş sezonda de sürmek istiyor.

Bu sene şampiyona hedefiyle başladığı kullanılmamış mevsim hazırlıkları kapsamında 7 futbolcuyla yollarını ayıran Hakkarigücü, kem mevkileri muvaffakiyetli oyuncularla desteklemek için transfer çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Sabık sene Kenyalı itidalli yer oyuncusu Mwanalima Kayırıcı Jereko ile Zambiyalı ileri uç oyuncusu Misozi Zulu’yu, ligin ikinci yarısında üstelik Ganalı ölçülü yer Alberta Yawo Ahialey’i renklerine bağlayan Hakkarigücü’nün maharet ekibi, yeni mevsim amacıyla menajerlerin önerisiyle 25 yaşındaki Zambiyalı ölçülü düz oyuncusu Margeret Belemu, 21 yaşındaki Ganalı ileri uç Petience Peterson Konduk, 23 yaşındaki Kenyalı kesici Vivian Nasaka Makokoha ve 35 yaşındaki Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni’yi ayrımsız kamer süresince takip etti.

Videoların izlenmesinin arkası sıra haklarında müspet tabir verilerek uyuşma imzalanan Afrikalı futbolcular, kente gelerek takımla çalışmalara başladı.

Merzan Futbol Sahası’ndaki yenileme çalışmaları zımnında hazırlıklarına İl Emniyet Müdürlüğüne ilişkin halı sahada devam fail mavi beyazlılar, güdük sürede takıma ve kente ahenk sağlayıcı yabancı transferleriyle ligde art sıraları hedefliyor.

Antrenmanlarda başarılı performanslarıyla özen çekici Afrikalı futbolcular, farklı transferlerle alay malay Hakkarigücü’nünhedefine ulaşması amacıyla çalma döküyor.

Timur: “Şampiyonluk olma olasılığımız haddinden fazla faziletkâr”

Hakkarigücü Beceri Sorumlusu Cemile Timur, AA muhabirine, geçen sene kudretli tıpkı zaman geçirdiklerini söyledi.

Yeni sezonda sükse çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Timur, “Bu konuda ekibime güveniyorum. Geçen sene bile takımımız iyiydi ancak sazı eksiklerimiz vardı. Bu yıl o eksikleri kapatıp, lige daha bol çıkmayı düşünüyoruz. Umarım hedeflediğimiz başarıya ulaşırız ve taraftarımızı, bizi destekleyen herkesi bahtiyar ederiz. Takımın neredeyse yarısıyla yollarımızı ayırdık. Elan ileriye başvurmak için kadromuzu güçlendirdik. Finalden neredeyse döndük. Çeyrek Altın finale kadar yükseldik. Bu sene bire bir hataya ısınmak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takıma eskimemiş takviyeler yaptıklarını ve yabancı futbolcuları Afrika’dan seçtiklerini anlatan Timur, şunları kaydetti:

“Tekrar analizlerimiz sonucunda, menajerler üzerinden strateji ettiğimiz ve milli takımlarında liyakatli olan futbolcular vardı. 4 ecnebi futbolcuyu kadromuza kattık. Güzeşte seneden kalan iki ecnebi oyuncumuzla devam ettik. Sunu haddinden fazla önemsediğim öz, nakil ettiğimiz futbolculardan verim almaktır. Pişman olmayacağımız futbolcuları almaya mücahede gösteriyoruz. Bugüne büyüklüğünde de o hatayı yapmadık. Getirdiğimiz yekpare futbolcular muvaffakiyetli oldu. Umarım bu yıl da bir şekilde bitmeme fehamet. Sahamız şu anda onarımda. İl Güven Müdürü’müz bize koruyucu olup, sahalarını açtı. Kendilerine teşekkürname ediyoruz. Yabancı futbolcuların katılmasıyla takımımız elan iştahlı ve arzulu. Bizim için bildirme kocaman şey, Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde kalımlı olmak. Futbolda herhangi bir özdek olabilir. Geçen yıl şampiyon olabilirdik, bu yıl da böke olma ihtimalimiz çokça erdemli. Çıtayı yükseltip, ligi en ongun yerde tutturmak istiyoruz.”

Afrikalı transferler Hakkari’birlikte bahtiyar

Hakkari gücünün Afrika kökenli eskimemiş transferleri, kente ve takıma ahenk sağladı.

Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni, Türkiye’ye ilk defa geldiğini dile getirerek, “Bura basit aynı şehir. İnsanlar, takım arkadaşlarımız çokça gür. Çokça dost canlısı rüfeka. Ocak kabilinden bir ortamımız var. Takıma geldiğim amacıyla çokça mutluyum. Önümüzde güzel bire bir öğün var. Bökelik diliyorum.” dedi.

Vivian Nasaka Makokoha ise Kenya’dan geldiğini ve kenti çokça beğendiğini aktardı. Böke olmayı hedeflediklerini tamlayan Makokoha, “Takımımız haddinden fazla yaşayan. Çokça bereketli oyunculara erbap. Buraya geldiğim amacıyla çokça mutluyum. Türkiye’ye ilk defa geldim. Takımıma, hocama, topluluk arkadaşlarıma inanıyorum. Imge ediyorum kim haddinden fazla evire çevire benzeri dolaşma geçireceğiz ve şampiyon olacağız. Hakkari beribenzer ve fena hâlde tıpkısı site. İnsanları dostça davranıyor. Bütün haddinden fazla bol karşıladı.” açıklamasında bulundu.

Kentte çok güzelce karşılandıklarını anlatım fail Margeret Belemu, “Bu yüzden haddinden fazla mutluyum. Hakkarigücü’nün bu yıl şampiyon olacağına inanıyorum. Antrenmanlarım şişman savaşım içre geçiyor. Zihayat tıpkı kadroyla sezona bereketli hazırlanacağız. Şampiyona istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Samsun İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarıspor’dan nakil edilen Gamze Ekici üstelik takımdan teklif alınca kabul ettiğini ve seve seve kente geldiğini anlatarak, “Sıcakkanlı ortam beni çok etkiledi. Güzeşte sezon bando şampiyonluğu kaçırdı. Hakkarigücü benim favori takımımdı. Bu yıl mevrut başkaları ligde zat adından bahsettirecek oyuncular. Takımın ortamı şu dakika çok bol. Dizge çok istekli zira hepimiz şampiyonluğu istiyoruz. Burada kavuşum amacımız takkadak şampiyonluk. Hocalarımız, biz, ahali, tümce bu zaman şampiyonluğu istiyor. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.Share: