Hakkari’de iki cihet ilk kez asfalta kavuştu

Hakkari’de iki taraf ilk defa asfalta kavuştu

HAKKARİ – Hakkari Valisi ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, uray eliyle ilk defa asfalta kavuşturulan Karşıyaka Mahallesi Çalge semtinde yürütülen bitümlü hamam asfalt çalışmalarını durumunda denetledi.

Vali İdris Akbıyık, Ilbay Yardımcısı ve Belediye Komutan Yardımcısı Vekili Mustafa Nişancı Kasımoğlu ve Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek ile Karşıyaka Mahallesi Çalge semtinde düzenlenen bitümlü sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi. Vali Akbıyık ve beraberindekiler, Muhtar H. Nedim Kanat, asfalt firması sahibi ve mahalle sakinleri eliyle karşılandı. Mahalle sakinleri ile dostça eden Ilbay Akbıyık, yanına gelen çocuklara bile pusula bağış etti.

Hakkari’nin hizmetin sunu iyisine müstahak olduğunu rapor eden Ilbay Akbıyık, ildeki hizmetlerin devam ettiğini söyledi. Hakkari’nin değişip dönüştüğünü söyleyen Ilbay Akbıyık, kentte ayrımsız taraftan parke başka taraftan ise asfalt çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Karşıyaka Muhtar H. Nedim Angıç ise Hakkari Belediyesinin çalıştığını belirterek, “Valimizin katkılarıyla Allah’a şükür Karşıyaka Mahallesi Çalge yolu asfalta kavuştu. Mahallemiz kentin ilk yerleşme yerlerinden biridir. İlk yol arazi yoldan kurtarılıp asfalta kavuşturuluyor. Çalge ve Pirodan semtindeki asfalt yoldan kestirmece 5 bin merhale faydalanacaktır. Mahalle yolumuz pir tıpkı görünüme kavuştu. Aileler bunun sevincini yaşıyor” dedi.

Mahalledeki ayrıntılar ise türap yerey olan yolda kurtulduklarını, asfalt yolda dolaşmanın sevincini yaşadıklarını belirttiler.Share: