Gürsel Erol: “Şeker Fabrikaları Esasen Cumhuriyetimizin Milli Değere, Milli Tarıma Değer Verdiğinin Sunu Konkre Örneklerindendir”

CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, ” Türkiye’bile şeker hastalığı fabrikalarının, aha bayraklarda yazıyor ‘yerli üretimde milli derece, yani bu fabrikalar esasen cumhuriyetimizin milli değere, milli tarıma değer verdiğinin sunu somut örneklerindendir. Onun amacıyla özelleştirilmeden çıkarılması, kamu eliyle çalıştırılıyor olması Elazığ üzere de devletimiz amacıyla bir şanstır” dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Şeker Hastalığı Fabrikası aracılığıyla bugün planlı 2022-2023 yılı çükündür alım kampanyası programına katıldı. Erol, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle buranın özelleştirme kapsamından çıkarılması Türkiye’dahi şeker hastalığı fabrikalarının, işte bayraklarda yazıyor ‘yerli üretimde milli değer, yani bu fabrikalar haddizatında cumhuriyetimizin milli değere, milli tarıma ayar verdiğinin yeryüzü somut örneklerindendir. Onun amacıyla özelleştirilmeden çıkarılması, kamu tarafından çalıştırılıyor olması Elazığ amacıyla üstelik devletimiz amacıyla aynı şanstır. Ayrıca amme personelinin, burada etkin işçilerimizin kadroya alınmasıyla ilişik birlikte yine genel müdür yardımcımız bilgelik verdiler. Sadece şeker hastalığı fabrikaları ile ilişkin değil amme da etkin parçalanmamış personelin şahıs haklarının verilmesiyle ait yasa teklifi Divan Genel Kurulu’na görüşülmeye geldiğinde tığ CHP kendisine buna bindi vereceğiz ve kamuda kontratlı, eğreti personel olmaması için da uğraş edeceğiz. Niçin? Siz emekçisiniz.”Share: