Gürer: “Seçkin Alanda Gelen Zamlar Karşısında Işyar ve Emeklilerin Beklentilerini Karşılayacak Benzeri Sevap Gerçekleşmedi”

CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer, “Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, seçkin alanda gelen zamlar karşısında vazifeli ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak bir ücret gerçekleşmedi” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, görevli ve emekliye yapılan zammı mazi TBMM Genel Kurulu’nda değerlendirdi. Gürer, şunları söyledi:

“Görevli ve emeklilerle ilgili ücretlerine yapılan düzenleme bugün açıklandı amma görüntü kırıklığı yarattı. Özellikle düşük mütekait maaşı alanlarının beklentisi bildirme bir iki minimal ücret düzeyinde bir zahmetli maaşı olmasıydı. Ülkede gıdadan, giyecekten, ısınmadan, ulaşımdan, her alanda mevrut zamlar karşısında işyar ve emeklilerin beklentilerini karşılayacak aynı ücret gerçekleşmedi.”

“EKONOMİK KRİZDEN SUNMA HADDINDEN FAZLA O KESİMLER ETKİLENDİLER VE MAĞDURİYETLERİ BITMEME EDİYOR”

“TÜİK verileriyle yapılan düzenleme daha bile yükseğe taşınarak onların mağduriyeti giderilebilirdi, o anlamda emeklilerin çarşıya, pazara, markete gidecek konumları iyileştirilebilirdi. Bu konuda düzenleme sağlanmaması onların üzüntülerini katladı zira soylu erki krizden en çokça o kesimler etkilendiler ve mağduriyetleri devam ediyor. Düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirtmek istedim.”

Share: