Gülben Ergen “Taha Duymaz hayatını kaybetti” dedi, abla Semiha Duymaz’dan yalanlama geldi

Pazartesi haset Kahramanmaraş eşkal üssü meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde güç yıkımlara bozukluk oldu. Hatay’da zihayat toplumsal iletişim araçları fenomeni Taha Duymaz ve ailesi birlikte çöküntü altında kaldı. Günlerdir malumat muhtemel Duymaz’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

“YETİŞEMEDİK, KURTARAMADIK SENİ”

Sarsıntı bölgesine giderek depremzedelerin birlikte olan hanende Gülben Ergen, Instagram hesabından Taha Duymaz’ın videosunu yayınlayarak “Yetişemedik sana canım çocuk… Kurtaramadık seni” dedi. Twitter hesabından Taha Duymaz’ın bulunduğu enkazdan kâh vatandaşların kurtarıldığını belirten Ergen, “Günlerdir Taha’yı kurtarmaya giden ekiplerin yolda ‘ses geliyor’ mesajı ile durup ne kadar çok birey kurtardığının konusunda gelen hikmet. Taha’yı kurtaramadık, yetişemedik, kaybettik ama onun yolu çokça can kurtardı” ifadelerin kullandı.

TAHA DUYMAZ’IN ABLASI YALANLADI

Gülben Ergen’in paylaşımı sonrası içtimai medyada Taha Duymaz’ın ölüm haberi alelacele yayıldı. Ünlü aşçı CZN Burak ise enkaz başında Taha Duymaz’ın ablasıyla video yayınlayarak iddiayı yalanladı. Duymaz ablası, yaptığı açıklamada: “Şu zaman bekliyoruz, batıl haberlere inanmayın. Biz burada umutla bekliyoruz. Böyle haberleri okuyunca bundan sonra panikliyorum ve oraya gitmeye çalışıyorum. Ekiplerin işlerini engellemek istemiyorum. Lütfen paylaşım yapmayın” dedi.

ÇOKLUK ULUĞ: TAHA’NIN OLDUĞU BİNANIN ÜZERİNE BİR BİNA DAHA YIKILMIŞ

Depremzedeler amacıyla günlerdir yardım toplayan ve bölgeden mevrut haberleri sık sık toplumsal iletişim araçları hesabından takipçileriyle paylaşan şarkıcı Kükremek Uluğ, eski periyot Taha Duymaz’la ilgili izah yapmıştı. Taha Duymaz’ın olduğu binanın üzerine bir yapı henüz yıkıldığını ve şişman vinçlere ihtiyaç duyulduğunu söyleyen hanende, “Bölgeye vinç gönderdik, bilgi bekliyoruz” demişti.

YAYINLADIĞI VİDEOLARLA TANINDI

Taha Duymaz, 1 Ilkgüz 2003’te Hatay Yayladağı ilçesinde dünyaya geldi. 7 kız 5 koca kardeşi olan Duymaz, maddesel imkanlar yüzünden 4. sınıfta okulu bırakmıştır. Toplumsal medya hesabından yayınladığı kemirmek videolarıyla tanınan Taha Duymaz’ın sunu balaban hayali aşevi almak.

Share: