GİRESUN BAKAN ARISTOKRAT: MERSİN’DEKİ EYLEM, AMERİKA MERKEZLİDİR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’de polisevine müteveccih terör saldırısına ilgili, “Bu eylem, Amerika merkezli tıpkı eylemdir” dedi. İçişleri Bakanı Soylu, DOĞRU Parti Giresun İl Başkanlığı’nca düzenlenen Genişletilmiş İl Konuşma Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan ve Türkiye’nin terörle mücadelede çok cesim noktaya geldiğini kaydeden Nazır Soylu, “Geçen hafta başında şehidimizin kahramanca mücadelesi, gazimizin kahramancasına mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması ondan sonradan bile cehennemin dibine kadar gittikleri o eylemde neredeyse CHP’liler mazi akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları yıldırı doldu’ diye. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın seçkin eylemi ‘Aman bir dengesizlik olsun, aman şöyle olsun, aman böyle olsun’. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan; PKK’nın eylemlerini sizi sevindirecek noktaya getirmeden onları yerin yedi kat dibine gömmeyenler namerttir. 6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonra yegâne eylem, onun da arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu birlikte söyleyeyim. Bu gösteri, Amerika merkezli bire bir eylemdir” diye konuştu.

‘MÜNBİÇ’TEN TARSUS’A PARAMOTORLA GELDİLER’

Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirenlerin, Münbiç’ten paramotorla Türkiye’ye geldiğini kaydeden Aristokrat, “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten debi ettiler. Eylemden esbak akşam ezanı saat 20.00 bakımından yekpare 12-13 saat paramotorla paraşütle bu arada Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere indiler, sabah saat 10.00’a akla yatkın. Ondan sonra akşama kadar orada kaldılar ve oradan naşir sonra birilerinin arabalarına binerek normal vatandaşların, onlar da insanlık adına götürmüşler ve ondan sonra eylemi gerçekleştirdiler. Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk defa Amerika aracılığıyla bizden aynı husus istendi. Güven Genel Müdürlüğü’müzden ve ihsas birimlerimizden ‘Şu gösteri fail silahların sıra numaralarını sizden istiyoruz’. Sebep istediler? Bizim arkadaşlarımız birlikte onlara çok pir ayrımsız yanıt verdi, duyum teşkilatımız. ‘Siz önce geçmiş PKK’ya gönderdiğiniz silahların kol numaralarını bize gönderin, biz ondan sonradan size göndeririz’ diye” dedi.

Nazır Aristokrat, karşılarında kökü dışarıda asıl ihtilaf partisi olduğunu söyleyerek, “Bu işi izlem etmeyeceğimizi düşünmesinler. Görecekler; o çizelge, onların başına bela olacak. Teröristi aşkın benzeri yerde aramalarına lüzumlu namevcut. Meclis’te anında yanı başlarına baktıklarında HDP milletvekillerine bakmaları yeterlidir, terörist kaldırmak için. Onlara topluluk çıkanlar, onlarla beraber olanlar, onların hapishaneden attığı mesajlara umum çırpanlar, bittabi kim bu milletten muktezi cevabı alacaklardır. Gelişigüzel bu arada alacaklardır. Olay oldu, ‘İlk ilk DEAŞ yaptı’ dediler, yetmedi; o ilçedeki yöneticileri, ayrımsız avrat polis güçleri delilik geçirdi o taradı dediler çünkü PKK’ya türap iliştirmek istemiyorlar. Biz yaptığımız araştırmaların peşi sıra bire bir değerlendirme ortaya koyduk, ondan sonra şirazeleri şaşmış oldu. Bu işin içerisinde kimlerin olduğunu biliyoruz. Buradan anca ayrılmak yalın kat benzeri iş değildir” diye konuştu.

‘TERÖRİST SAYISI 120’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

PKK ve terör örgütlerinin sülale ayından itibaren toplam 126 eylem yapmak istediklerini belirten Vekil Aristokrat, “Bunların sadece 13’ü deli dolu bombaydı. Onların hepsini engelledik. Genelkurmay’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kadar jandarmadan polisimize kadar savunma sanayimizden MİT’e büyüklüğünde cumhuriyet tarihinin yer güçlü, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yönetimi ve iradesiyle terörle savaş ediyoruz. Bunun sonucunu alıyoruz. Türkiye içerisindeki yıldırıcı sayısı bazı zamanlar on binler oldu, deminden 120’nin altına düştü. Biz cumhuriyetin birinci asrını tümleç milletiz. Demincek ikinci asrına hayatımız izin ederse terörle mücadele tıpkısı günce tıpkısı hisse senedi değildir. Zira bu işi başımıza musallat edenler, ülkemizin standartları yükselmesin, hür ve işlek bire bir talih olmasın, kalkınan bire bir talih olmasın, başımıza bela etmişlerdir, musallat etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

“Giresun yiğit bire bir şehirdir, bu yiğit şehre tekmil atfetmek istiyorum” diyen Nazır Aristokrat,

“Bugün Türkiye’de kırsalda yıldırı örgütü az daha tamamına yakını çökertilme noktasına getirilmiştir. Tendürek Dağı çokça yıllar sonraları arı sili, Kars’ta tıpkı yegâne terörist bulunmayan. Bingöl, Elazığ tertemiz, Erzurum tertemiz. Amonaslar, karşısı birden Afrin olmasına karşın tezce Suriye olmasına rağmen tertemiz. Hepinizin nezdinde söylüyorum. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 29 Ilk Teşrin 1923 tarihinde Ağrı arı sili olacak, Van kırsalı arı sili olacak, Şırnak arı sili olacak, Hakkari ve Tunceli arı sili olacak, PKK yıldırı örgütü Allah’ın izniyle çökertilecek” dedi. Bakan Aristokrat, konuşmasının arkası sıra TBMM’nin açılışına süzülmek amacıyla Ankara’ya gitti.

Share: