Giganci Siatkowki “Voleybolun Devleri” Turnuvası’nın tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı

Polonya’birlikte seçme yıl yardıma kadın ve hastalanmış dallar için planlı Giganci Siatkowki “Voleybolun Devleri” Turnuvası’nın lansman toplantısı, İstanbul’de gerçekleştirildi.

Türkiye Uçan Top Federasyonuna ilgilendiren Volley Hotel’üstelik Türkiye-SUTAŞ Ülfet Grubu Umumi Sekreteri İpek Tekdemir moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, turnuva organizatörü Wojciech Rozdolski, Türkiye-DENIZ Ülfet Grubu Başkanı, SUTAŞ Parlamentosu Üyesi ve ayrımsız zamanda Polonya Voleybol Federasyonu Başkan Yardımcısı olan Ryszard Czarnecki, Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Eczacıbaşı ve Galatasaray kulüplerinin temsilcileri ile CEV Şampiyonlar Ligi amacıyla İstanbul’üstelik kâin Grupa Azoty Chemik takımının yetkilileri katıldı.

Uluslararası ortaklarla çalışmanın avantajları, zinde ve mihman ilgiler ihdas stratejileri, yeni kitlelere anlayış ve sporu ilave gibi konularda görüşlerin rapor edildiği konferansta; elan dinç teşrikimesai, yaşayan gençlik ve hareket dünyası için daha canlı bir iletişim zehir ortamı için çalışmaların önemi vurgulandı.

Geçen senelerde Türk takımlarının dahi bu turnuvada düz almasına iri katkı sağlayıcı Polonya Uçan Top Federasyonu Başbuğ Yardımcısı Czarnecki, bu iş birliğinin, iki devlet arasındaki kültürel ve toplumsal bağları birlikte güçlendireceğine değindi. Gençlerin spora teşviki konusunun genişlik anne amaçlarından biri olduğunu vurgulayan Czarnecki, bu turnuva yardımıyla iki büyüklük arasındaki dostluğun ve ayrımlı kültürel sahalardaki hareket birliğinin birlikte katlanarak artacağına inandığını vurguladı.

Organizatör Rozdolski, Polonya ve Türkiye arasındaki spor hisse senedi birliğinin önemini anlatarak bunun geliştirilmesi için Giganci Siatkowki Turnuvası’nın muhteşem bir rolü olduğunu söyledi.

?Gençlerin spora teşviki üzerine Avrupa Birliği Erasmus Programlarından aktif sporcuların faydalanması gerektiğinin altını çizen İpek Tekdemir ise platformun, kulüpler arası stratejik geçim ve hareket birliklerinin artırılması amacıyla etken bire bir şekilde çalışacağını belirterek, bu konuda kendilerine sakıt görevlerin bilincinde olduklarını ve gençlerin katılımının artırılması namına değme soy çabayı şişman benzeri hevesle harcama edeceklerini vurguladı.

Konferansta mütekellim Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu ise sözlerine, “Tıpkısı araya gelmemizde emeği kâin yetkililere, Avrupa Parlamentosu’na, pakt temsilcilerine, akıbet namına Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerimi sunuyor, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın selamlarını iletiyorum.” ifadeleriyle başladı.

“Türk voleybolu, serencam yıllarda yakaladığı kudretli ivmeyle adından sıkça alay ettiriyor. Milli Takımlarımız ve en üst düzey liglerde uğraş fail kulüplerimiz, elde ettikleri başarılarla stabil haddinden fazla kesimin ilgisini ve takdirini kazanıyor.” sözlerini kullanan Süleymanoğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemizde kollar ve gençler, sunma başarılı bando sporu olan voleybola yöneliyor. Fabrika Voleybol Okulları ile da mukavim çok şehirde çocuklarla kavuşma fırsatı yakalıyoruz. TVF kendisine voleybolun gelişimi, teşviki ve ilerlemesi için yapılan aksiyon birliklerinde düzlük kabul etmek misyonumuzun tıpkı parçası. Bu doğrultuda planlı Giganci Siatkowki Turnuvası’na önceki yıllarda, ülkemizin çokça altın kulüpleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Eczacıbaşı katılmıştı. Ülkelerin arsıulusal ilişkilerine ve sporun evrenselliğine katkıda bulunacak bu ve tıpkı organizasyonlar amacıyla berenarı heyecanlıyım. Ülfet, sulh, fair-play gibi sportif değerlerin bir arada bulunduğu bu organizasyonların, tekmil dünyada artmasını ve profesyonelliğin yaygınlaşmasını irade ederim. Bu akşam oynanacak, Eczacıbaşı Dynavit-Grupa Azoty Chemik Police maçı için takımlara başarılar dilerim.”

Giganci Siatkowki ‘Voleybolun Devleri” Turnuvası bu sene kadınlarda 30 Eylül-1 Ilk Teşrin, erkeklerde 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Share: