Gidiş Geliş sigortasında zam kararına TESK’ten aksülamel geldi

Zaman bakımından başlayan aplikasyon sayesinde motorlu kayıt çoban sertifikası sorgulama ve tasdik işlemleri daha çok e-Ululuk üzerinden gerçekleştirilebilecek.

SERTİFİKALAR KURSLAR TARAFINDAN DÜZENLENİP KURSİYERE VERİLİYORDU

Motorlu araç sürücü kurslarından yılda yaklaşık 3 milyon kişi şehadetname alıyor. Sertifikalar, özel motorlu pusat güdücü kursları vasıtasıyla düzenlenerek mülk ya dahi ilçe milli eğitim müdürlüklerince arama edildikten sonraları imzalanarak kursiyerlere dağıtılıyor, kursiyerler da bu sertifikalar ile gelişigüzel şahsiyet ve vatandaşlık müdürlüklerine anbean sertifikalarını ehliyete dönüştürüyorlardı.

E DEVLET’TEN ARTIK HADDINDEN FAZLA DAHA NITELIKSIZ OLACAK

Cumhurbaşkanlığı Dijital Tahavvül Ofisi, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı Özel Talim Kurumları Umumi Müdürlüğü ve TÜRKSAT Peyk Haberleşme Kablo TV A.Ş. marifetiyle kolektif ölçülü “Motorlu Vasıta Çoban Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Araç Sürücü Sertifikası Konfirmasyon Hizmetinin e-Cesamet Kapısı Entegrasyonu” projesiyle amal imdi çok daha niteliksiz olacak.

SAHTE SERTİFİKALANDIRMANIN ÖNÜNE DA GEÇİLMİŞ OLACAK

Bugün bakımından başlayan uygulama sayesinde motorlu taşıt güdücü sertifikası sorgulama ve teyit işlemleri artık e-Izzet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Kağıt tasarrufu sağlayacak olan aplikasyon ile imza amacıyla antlaşma kaybı yaşanmasının ve sunma önemlisi yapmacikli sertifikalandırmanın önüne birlikte geçilmiş olacak.

Çarkıt türlü sürücü belgeleri amacıyla sonuç güneş: 31 Mesafe 2022

 

Ehliyet spesifik kimlik kartlarına çetin bağ

 

Harmoni başvuruları e-Celal üzerinden yapılabilecek

 

Share: