Geleceğin talih sporcuları Haliliye’de yetişiyor

Haliliye Belediyesi bünyesindeki spor kursları, gençlerin geleceğe emin adımlarla hazırlandığı merkezler olmaya devam ediyor. Geleceğin felek sporcuları girmek için savaşım eden çoluk çocuk, sağlanan imkanlar zımnında Belediye Reisi Mehmet Canpolat’ teşekkür etti.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Içtimai İşleri Müdürlüğü, Şehremini Mehmet Canpolat’ın “Gençlere Can’dan Bakım” anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye bünyesindeki spor merkezleri ile gençlere ilk kânun geçirecekleri ortamlar sunulurken, gençlere spor alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Bu çerçevede Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Dirim Merkezindeki uçan top kursuna katılan gençlere alanında bilirkişi eğitmenler tarafından eğitimler veriliyor. Şekil desteğinin da sağlandığı kurslardan yararlanan çoluk çocuk, geleceğin tüvana yetenekleri girmek üzere çalışıyor. Gençlere birçok branşta eğitimlerin sunulduğu merkezlerden biri olan Sabiha Özlek Spor Salonundaki basket kursundan yararlanan çoluk çocuk ise hem maharet hem birlikte kılgılı eğitim alıyor. Kış Spor Okulları çerçevesinde açılan kurslardan faydalanan çoluk çocuk, vuzuh tatili üstelik sporla geçirdiklerini rapor ederek, Şehremini Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkürname etti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü marifetiyle yapılan açıklamada ise basketbol, uçan top, tekvando, judo, badminton ve yüzme dallarında devam eden Şita Spor Okullarına 7-14 yaş aralığındaki çocukların taşıt oluşturabileceği kaydedildi. – ŞANLIURFA

Share: