Gaziantep’in ilçelerinde “Şişman Zafer’in 100. yıl dönümü” kutlandı

Gaziantep’in Nizip, Araban, İslahiye ile Nurdağı ilçelerinde 30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

Nizip ilçesinde, ürkmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Ekin Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla devam etti.

Törene, Nizip Kaymakamı Oğuz Kahraman Edvar, Nizip Uray Başbuğ Vekili Salih Uygur, Nizip Cumhuriyet Altını Başsavcısı Erhan Birol, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri, hava amirleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Meydandaki törenin arkası sıra izlence Nizip Şehitliği’nde bitmeme etti. Şehitlikteki programda dua edildi.

Araban

Araban Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen merasim, Ilçebay Alem Kızılkaya ile Şehremini Hasan Doğru’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önemini anlatan meşveret yapıldı.

Öğrencilerin şiirler okumasıyla devam eden programda, Araban Kaymakamı Ayça Kızılkaya makamında tebrikleri kabul etti.

Protokol üyeleri, henüz sonraları şehitliği müzakere etti, Kur’an-ı Kerim tilavetinin peşi sıra yakarış edildi. Daha bilahare şehit yakınları evlerinde ülfet edildi.

Törene, Araban Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kadirhan Tafsilatlı, Araban İlçe Güllabi Komutanı Bitirmiş Üsteğmen İhsan Gövler, Araban İlçe Emniyet Mir Vekili Komiser Mahmut Şakir Yılmayan, siyasal partilerin ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İslahiye

İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Garnizon Komutanı Yardımcısı Tankçı Albay Porte Yeşilkaya, Belediye Komutan Vekili Osman Ercan, El Erki Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, Tankçı Üsteğmen Osman Yoğun günün mana ve önemini tamlayan enformasyon yaptı.

Program, Hükümet Caddesi’nde askeri bağlanak ve araçların geçişiyle sona erdi.

Nurdağı

Nurdağı ilçesindeki izlence, Kaymakam Sinan Korkmaz ve Şehremaneti Başkan Yardımcısı Hanifi Başıbüyük’ün Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Kaymakam Sinan Korkmaz, makamında tebrikleri akseptans etti.

Törene, tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: