Futbol turnuvasında bir numara olan minik öğrenciler okullarına spor tesisi kazandırdı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde, Bire Bir Çocuğun Duası İnsani Müzaheret Derneği’nin düzenlediği “Şehit Mutlu Ardıç Ayak Topu Turnuvası”nda bir numara olan Dilburnu Köyü İlkokulu’nun bahçesine spor tesisi yapılacak.

Çakal Armudu Şehir Stadyumu’nda planlı turnuvaya, köy okullarında spor tesisi sıfır 8 takım katıldı.

Ahlat Kaymakamı Fikret Kötü, öğrencilerle sohbet ederek, turnuvaya katılan okulların takımlarına başarı dileğinde bulundu.

Kaymakam Kırıcı’ın vuruşuyla başlayan turnuvada, öğrenciler okullarına spor tesisi vermek amacıyla müthiş uğraş etti.

Turnuvanın bitiş maçında Dilburnu Köyü İlkokulu’nun takımı, Yeniköprü İlkokulu’nu 4-0 yenerek okullarına spor tesisi kazandırmanın sevincini yaşadı.

Dernek Başkanı Tarık Buğra Kemankeş, düzenledikleri turnuvaya kâh köy okullarından ortaklık sağlandığını belirterek, “Kazanan takımımızın okuluna şehidimiz yerine aynı spor tesisi yapacağız. Kupa ve madalya törenimiz haricinde çocuklarımıza hediyelerimiz olacak. Ankara’dan geldik. Burada hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Turnuvanın düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Yabani Armut Martir Aileleri ve Gaziler Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği Başkanı Mürsel Ardıç ise derneğin turnuvada bir numara olan takımın okuluna spor tesisi yapacağını vurguladı.

Share: