Floor Curling Entelektüel memleket birincileri belli oldu

Münevver Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Okullar Arası Floor Curling İl Birinciliği Müsabakaları’ Okumuş Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilirken, dereceye girenler birlikte anlaşılan oldu.

Okullar Arası Floor Curling İl Birinciliği Müsabakaları’na Küçükler-Yıldızlar ve Çoluk Çocuk, Kız-Koca ve Kompozit kategorilerine mecmu 45 bando 124 sportmen ortaklık sağladı. Müsabakalarda sporcular mızıka halinde birbirleriyle kıyasıya savaşım etti. Birbirinden çekişmeli ve çalkantı komple geçen müsabakalar böylecene Küçükler Kız kategorisinde iklim birincisi olan topluluk Gazipaşa Ortaokulu oldu. İkinci Umurlu Kocagür Ortaokulu, üçüncü Asımın Nesli İmam Dil Cambazı Ortaokulu ve dördüncü hususi bir ortaokul oldu. Küçükler erkek kategorisinde yer birincisi olan mızıka Zafer Ortaokulu, ikinci Asımın Nesli İmam Dil Cambazı Ortaokulu, üçüncü Nahit Reze Ortaokulu ve dördüncü Gazipaşa Ortaokulu namına belirlendi. Küçükler muhtelit kategorisinde Asımın Nesli İmam Dil Cambazı Ortaokulu il birincisi olurken, Gazipaşa Ortaokulu ikinci, Zafer Ortaokulu üçüncü ve Umurlu Kocagür Ortaokulu dördüncülüğü elde etti.

Yıldızlar kız kategorisinde birinciliği Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu kazanırken ikinci olan topluluk Gazipaşa Ortaokulu, üçüncü bando hususi tıpkısı ortaokul ve dördüncü Galibiyet Ortaokulu oldu. Yıldızlar eş kategorisinde birinci olan mızıka Umurlu Kocagür Ortaokulu, ikinci Asımın Nesli Küçük Asya İmam Dil Cambazı Ortaokulu, üçüncü Galibiyet Ortaokulu ve dördüncü hususi aynı ortaokul oldu. Yıldızlar katışık kategorisinde Gazipaşa Ortaokulu devlet birincisi, hususi tıpkısı ortaokul ikinci, Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu üçüncü ve Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu dördüncü oldu.

Gençler kız kategorisinde el birincisi Efeler Anadolu Lisesi, ikinci Asımın Nesli Rum İmam Hatip Lisesi, üçüncü Germencik Anadolu Lisesi ve dördüncü Kadıköy Abdülhamit Konak Mesleksel Maharet Rum Lisesi yerine sıralandı. Gençler koca kategorisinde devlet birincisi Asımın Nesli Küçük Asya İmam Hatip Lisesi, İkinci Ortaklar Haber Lisesi ve üçüncü Germencik Anadolu Lisesi oldu. Gençler kompozit kategorisinde ise Asımın Nesli Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi bir numara, Germencik Anadolu Lisesi ikinci, Şürekâ Vukuf Lisesi üçüncü ve Efeler Anadolu Lisesi dördüncülüğü elde etti.

Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinde mülk birincisi olan takımlar 7-11 Mart 2023 tarihlerinde Balıkesir’üstelik yapılacak grup müsabakalarında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası ekip müsabakalarında, gençler kategorisinde il birincisi olan takımlar üstelik 17-18 Mart 2023 tarihinde Mersin’birlikte yapılacak grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Müsabakalar böylelikle dereceye giren takımlar üzere kupa ve madalya töreni düzenlendi. Sporcular yürek ve madalyalarını Okumuş Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ekol sporları temsilcisi, başhekem, antrenör, beden terbiyesi öğretmenleri ve ekol müdürlerinin elinden aldı. – AYDIN

Share: