Fenerbahçe-Konyaspor maçından notlar

Spor Makat Süper Lig’dahi 23. hafta tehir maçında Arabam.com Konyaspor’u konuk fail Fenerbahçe’da maharet yönetmen Jorge Jesus, serencam oynadıkları Adana Demirspor karşılaşmasına bakarak geçmiş 11’üstelik 1’i mecburi 2 değişikliğe gitti.

Deneyimli teknikçi, Ülker Stadı’nda oynanan karşılaşmada Adana Demirspor maçında önce 11’bile görevlendirdiği Bay Hakan Yandaş’ı yedeğe çekerken, kurnaz cezalısı Michy Batshuayi kadroda meydan alamadı.

Portekizli antrenör, önceki 11’birlikte Er Melik Taraftar’ın namına Miha Zajc’ı oynatırken, Michy Batshuayi’nin hesabına Joshua King’i yeğleme etti.

Oosterwolde ilk defa maç kadrosunda

Fenerbahçe’nin kullanılmamış transferi Jayden Oosterwolde, ilk kez maç kadrosunda düz aldı.

Hollandalı 21 yaşındaki sol sert, Arabam.com Konyaspor maçında ihtiyat soyundu.

4’lüden vazgeçmedi

Jorge Jesus, Konyaspor karşısında birlikte akıbet haftalarda olduğu gibi 4’lü savunmayla takımını sahaya sürdü.

68 yaşındaki maharet direktör, Konyaspor karşısında kalede Altay Bayındır’ı oynatırken defans dörtlüsü Ferdi Kadıoğlu, Samet Akaydın, Attila Szalai ve Lincoln Henrique’den oluştu. Orta ikilide Willian Arao ile Miha Zajc kalıp giyerken, kanatlarda İrfan Birey Kahveci ile Diego Rossi görev aldı. Jesus, gol yollarında ise Joshua King ile Enner Valencia’ya güvendi.

Fenerbahçe’da Ertuğrul Korkulu, Bright Osayi-Samuel, Başkomutan Muazzez, Gustavo Henrique, Jayden Oosterwolde, Emre Mor, Arda Güler, Miguel Crespo, Er Kişi Melik Taraftar ve Başkomutan Dursun ise ihtiyat soyundu.

Kulübe, Jesus’suz

Fenerbahçe’da Arabam.com Konyaspor maçında ustalık direktör Jorge Jesus, kulübedeki yerini alamadı.

Portekizli teknikçi, tartışmalı anların yaşandığı Adana Demirspor maçında final düdüğünün peşi sıra yargıcı Yüce Palabıyık ile diyaloğu sonrasında kırmızı kartla cezalandırılmıştı.

68 yaşındaki antrenör, cezası cihetiyle takımının başında olamadı.

Fenerbahçe’da takımın başında sakıntı kulübesinde havari antrenör Joao dahi Deus fariza yaptı.

5 eksik

Fenerbahçe, Adana Demirspor karşısında 5 oyuncusundan yararlanamadı.

Sarı-lacivertlilerde sarı kart cezalısı Michy Batshuayi’nin beraberinde akıbet antrenmanda belli belirsiz sakatlık faal Luan Peres, kadroda meydan almadı. Ezgjan Alioski, İsmail Erdemli ve Joao Pedro ise teknik gök bilimi kararıyla kadroda bulunmadı.

Depremzedeler unutulmadı

Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasında depremzedeler unutulmadı.

Pervin Stadı’ndaki reklam panoları ve skorboardlarda yer sarsıntısı felaketinde mevt fail dernek üyeleri, çalışanlar ve taraftar gruplarının isimleri kayran aldı.

Öte yandan “Yaraları Birlikte Saracağız”, “Bizim Canımız Türkiye” ve “Ülkemizin Başı Sıhhatli Olsun, Hepimize Önceki Olsun” ifadeleri kullanıldı. Tribünelerde ise “Acımız Tarifsiz, Başımız Sağlıklı Olsun” pankartı açıldı.

Müsabaka öncesinde iki mızıka bile sahaya yağız tişörtlerle çıkarken, Fenerbahçeli oyuncuların tişörtleri üstünde “Yaralarımızı Gelişigüzel Saracağız” ve “Eski Olsun Türkiyem” ifadeleri düzlük aldı.

Ayrıca tribünlerde siyah ağırlıklı faça yeğleme edildiği dikkati çekti. Bunun birlikte tribünlerden yer sarsıntısı bölgesine arkalama için maçın bidayet düdüğüyle sahaya muhtelif malzemeler atıldı.

Maç öncesi hayatını kaybedenler için de utanmak duruşunda bulunuldu.

Depremzede dallar seremoniye çıktı

Fenerbahçe ile Arabam.com Konyaspor ortada oynanan karşılaşma öncesinde depremzede kollar seremoniye çıkarıldı.

Yaşanan hareket felaketi sonrasında Sancaktepe Mahmut Celalettin Ökten KYK yurdunda nazil vatandaşların çocukları arasından seçilen 24 depremzede çocuk, futbolcularla seremoniye çıktı.

Çocuklar henüz sonradan Mağrip Tribün’da (Fenerium) maçı izledi.

Share: