Esnaflardan Ali Babacan’a 6’lı masa tepkisi

El Erki ve Hücum (REÇETE) Partisi Umumi Başkanı Ulvi Babacan, Aksaray’da galerici esnaflarını gezdiği sırada esnaflar yoluyla 6’lı masaya alın reaksiyon alırken, benzeri esnaf CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinden rahatsız olduğunu söyledi.

REÇETE Partisi’nin yöntem çalışmaları çerçevesinde esnaf ziyaretleri ve İl Istişare Heyeti Toplantısına katılmak için Aksaray’a gelen Umumi Komutan Uca Babacan evvel yerine Hamidiye Alaca Mahalle Konağı’nda partililer ve Kırım göçmeni vatandaşlarla buluştu. Öz sohbetinin ardından kent turu eden Babacan, Cuma Namazı namazını galerici esnaflarıyla gelişigüzel Galericiler Sitesi Camii’nde kıldı. Cami çıkışında Galericiler Sitesi’nde esnaf ziyaretleri yapan Babacan, 2 esnafın tepkisiyle karşılaştı. Aksaray’da kardeşleri ile galeri işleten esnaf Ilişkin Yavaş (43) 6’lı masada meydan aldığı üzere Büyük Babacan’a aksülamel gösterirken, aynı eksantrik galerici esnaf İsmail İnce (28) ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun komütatör fiyatları üzere verdiği vaatlerin galerici esnafın işlerine karşıt yansıdığını belirterek 6’lı masaya aksülamel gösterdi.

“Tığ yurt hainleri ile gelişigüzel olmamalıyız diyorum”

Kardeşleri ile işlettiği galeride Genel Başbuğ Babacan’a 6’lı masada olduğu için tepki gösteren esnaf Mecbur Ağır Sıklet, “Size kızgınım yüzünüze bile söyleyeyim. Bizim 6’lı masada hangi işimiz var, siz yakışıyor musunuz oraya? Ben yakıştıramıyorum, kişi fikrimi söylüyorum. Ben şöyle düşünüyorum, Bu HDP’liler sizin yanınızda hangi olursa olsun tıpkı seferde, iki seferde, üç seferde, dört seferde değişmeyen veremeyecek. Sonradan diyecek ki yahu biz arkadaşız bu masaya bu arada oturduk şu da bizim olsun diyecek. Bizim memleketimiz o büyüklüğünde çarkıt olmamalı, masada yoksa arkada oturuyor diyerek biliyoruz. Bizim gördüğümüz bu medya bunu gösteriyor. Pespaye ölçüm ettiğim çokta korku duyduğum aynı insansınız gerçekten söylüyorum. Bugün oluruz erte olmayız amma epey yakıştıramıyorum. Ahmet Davutoğlu’na bile çokça kızgınım. Ben sizi böyle iki kardeş kendisine görüyorum. Vallahi hakeza görüyorum amma kızgınım dolma mı söyleyeyim. Sebebini söylüyorum. Siz ikiniz bu arada olsaydınız derdim ki hempa bitmiş amma ego 6’lı masada yakıştıramıyorum. Sebebini söylüyorum, biz vatan hainleri ile birlikte olmamalıyız diyorum. 6’lı masanın taraftar faaliyet olduğunu HDP’nin orada göründüğünü yani bunu 15 yaşındaki çocuğa sorsanız bilir, görür” dedi.

“Bekleyin dediği üzere kavim bekleyiş içine girdi”

Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masadaki KDV ve ÖTV vaatlerinin piyasaya ağırlık ettiğini ve bu durumdan tasalı olduklarını tamlayan esnaf İsmail İnce, “Biz bayramdan beri yatıyoruz. Yüklülük değil Kemal Kılıçdaroğlu bundan sonra. KDV ve ÖTV indirimi muhabbeti çıkardı. Siz vasıta almayın ben fiyatları indireceğim, dedi. Biz bayramdan beri yatıyoruz. Etkisi oldu bağımlı ki hastalık etkisi oldu? Demincek bu anahtar alacak kişiler ego muvaffakiyetsiz ara bulucu düşüreceğim, bekleyin dediği üzere ulus bekleyiş içine girdi. Yani olacak mı? Olmayacak mı? Muhtemelen değil tığ bayramdan beri yatıyoruz. Filhakika yaptığımız iş 3-4 aylık, çevre ümit içerisine girdi” diye konuştu. – AKSARAYShare: