Eskişehir Büyükşehir’den Kıyamet Bölgesine Bindi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çokça sayıda insani müzaheret malzemesini ve iş makinesini TIR’larla kıyamet bölgesine gönderiyor.

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yoluyla başlatılan bindi kampanyası bitmeme ediyor. Özellikle akarsu, kayıt, meşrubat görünmek için aralarında besin maddeleri ve kıyafetlerlerin üstelik bulunduğu haddinden fazla sayıda ihtiyaç malzemesi ve aksiyon makineleri  TIR’lar ile  kıran bölgesine gönderilmeye bitmeme ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu ve Otogar’da uray görevlileri aracılığıyla sınıflama edilerek TIR’lara yüklenen malzemeleri, yerinde inceleyici Başbuğ Yılmayan Büyükerşen, hayırhah Eskişehirliler’e ve çalışmalarda görev kayran ekiplere teşekkür etti.

Yapılan destekler kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi; AFAD Koordinasyon Merkezi yönlendirmesi ile ayakkabı, montgomer, süt kuzusu bezi, yatak, yastık ayakkabı üzere malzemelerden oluşan 2 TIR dolusu malzemeyi, Diyarbakır’a; 1 TIR’ı Kahramanmaraş’a; 1 TIR insani gereç ile 1 ekskavatör, 2 CSV ve 2 parça mini ekskavatörden oluşan hareket makinelerini Hatay’a; 10 bin 80 nüsha 1,5 litre ve 10 bin 944 nüsha 0,5 litreden oluşan 1 TIR Kalabak suyunu, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan 2 araçlık sismik arama dinleme cihazları, etkili taharri kamerası, çöküntü tahammül hava yastıklarını içeren istirdat araçları ve ehlihibre personeli, Adana’ya; 1 açacak ve 6 ehlivukuf personelden oluşan ikinci grup ekibi bile yeniden Adana’ya gönderdi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kahramanmaraş ve Ankara Etimesgut Askeri Havaalanına AFAD ve askeri personellerin ulaşımlarını çıkarmak için 2 araç ve personel görevlendirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kıyamet bölgesindeki ihtiyaç ve duruma bakarak yardım çeşitliliğini artırarak devam ettirecek.

Share: