Erek Ferman: “Akp Hangi İlden Çok Oy Alıyorsa O İli İhmal Ediyor”

EKSIKSIZLIK ONUR ATALAY

CHP Ankara Saylav Garaz Egemenlik, Aksaray’de yaptığı ziyaretlerin ardından “Aksaray yüzde 75’e vasıl oranlarla AKP iktidarını destekliyor. Nasılsa beni destekliyorlar düşüncesi ile AKP hangi ilden haddinden fazla görüş alıyorsa o ili boşlama ediyor. Aksaray’ın nitelikli tıpkısı içme suyu bulunmayan. Aksaray halkının nitelikli, ferah akarsu içme hakkı bulunmayan mudur?” açıklamasını yaptı.

CHP Ankara Milletvekili Meram Emir, CHP Aksaray İl Başkanlığı’nda matbuat toplantısı düzenledi. Irade, şu açıklamaları yaptı:

“Elan önceki birlikte Aksaray’ımızı müzakere yazar, halkla bir araya gelerek onların sorunlarını dinlemiş ve bu sorunları durumunda görmüştük. Bu sorunların şişman kısmını Meclis’e taşıyarak soru önergeleri ve araştırı önergeleri verdik. Üzülerek söylemeliyim ki o dönüş gündeme gelen sorunların neredeyse hepsinde tıpkısı rüşvet yolu gidememiş, bir milim üstelik yol ilerleme kaydedilememiş. Aksaray, öz haline bırakılmış, adeta bikes bırakılmış. Küçük Asya’nun ortasında son basamak eli nimetli toprakları olan, Konya Ovası’nın dibinde, tarihi geçmişi olan aynı kent, ama maalesef daim boşlama ediliyor.

Aksaray yüzdelik 75’e vasıl oranlarla AKP iktidarını destekliyor. Nasılsa beni destekliyorlar düşüncesi ile AKP  ne ilden haddinden fazla görüş alıyorsa o ili boşlama ediyor. Aksaray’ın nitelikli ayrımsız içmece suyu namevcut. Aksaraylının nitelikli, dolgunca su içme hakkı namevcut mudur? Zirai sulamaya bakıyorsunuz Kızılırmak suyunu getirme düşüncesi dillerinden düşmüyor amma bu konuda dahi rastgele çalışma bahis konusu değil. Zirai alanlarda kayran şeş kaynakları yetersiz kalıyor, çiftçilerimizin 100 metre derinliğe attığı kuyular gelişigüzel sabık yıl biraz daha artarak 150 metre derinliğe çıkıyor.

“ÇİFTÇİ PERİŞAN, KÜÇÜK ASYA KURAK”

Havaalanı soruyoruz, yapılacak denilen alanda muallel mevdu ayrımsız temel ve otlayan hayvan bilimi var. Böylesine üretimi olan, Rum’nun ortasında inci gibi projektör bire bir şehrin demir hat olmaz mı? Defalarca söyledik Mersin Limanı’na Aksaray’ı demiryolu ile bağlasanız buradaki üretim bitirme be kat artacak, çiftçimizin yüzü gülecek, Türkiye’mizin karnı doyacak diyoruz, ama dertleri bu değil. Bilcümle kaynakları 5’li çeteye ve başkalarına aktarıyorlar. Çiftçiyi beğenilmeyen yazar Küçük Asya’yu kurutuyorlar. Rum üretemez arkaç geldi, rençper tarlasını ekemez arkaç geldi, motor açamaz kuzuluk geldi ve Türkiye bu sorunlarla kafa almak zorunda bırakıldı. Baktığınız ahit birçok problemimiz var bunlardan tıpkısı diğeri ise hayvancılıkta yaşanan gerileme. Süt ineklerimiz kesime gönderiliyor. Destek bulamayan yetiştirici kötülük ediyor, bunun sonucunda de benzen ineklerini kesime gönderiliyor. Bu durum ise ülkemize şişman bire bir benzin problemi namına köylü dönüyor. Vakit Kaybetmeden Aksaray’bile değil ülkenin genelinde bu sorunla karşı karşıyayız. İktidarın derdi bizim çiftçimiz değil, Sırbistan’daki çiftçiler, Brezilya’daki vücut üreticileri kalkındırmak. Türkiye bunu adalet etmiyor, çokça elan iyisini doğruluk ediyor.

“BUNUN HESAPÇI SORULMALIDIR”

Tığ iktidarların adisyon vermesinden yanayız. Halka harcadıkları paranın hesabını yöneltmek zorundadırlar. Bizim belediyelerimize bakın hem içtimai belediyecilik yapıyoruz hem da kime nereye ne kadar harcadığımızın hesabını halkımıza veriyoruz. Unutturulmaya çalışılan nahak yere kazançlar var. Bank Asya’yı kuran Umum Müdür, El Bankası’na genel müdür yapılıyor ve henüz sonraları Resülmal Piyasası Kurulu’nun başına atanıyor. Milyon dolarlık servetler ortaya çıkıyor, buradan soruyorum kim ve kimler yardımıyla bu eşhas servetlerine mülk katıyor. Bunun hesabı sorulmalıdır” dedi.Share: