Enflasyonla mücadelede buğulu şahıs önemsenmiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Erdemli enflasyonla uğraş eden MEMLUK’birlikte yaşlılar kendilerini unutulmuş hissediyor. Celal teşviklerinden yeterince faydalanamayan yaşlı sözleşme, değerlendirilecek kadar yetişkin olmadığını düşünüyor.

Fortune’dan Byalicia Adamczyk’mağara haberine göre, artan kiralar ile yükselen benzin ve gıda fiyatları arasında küsurat tekaüt kesim, ay sonunu getirmekte zorlanıyor. 76 yaşındaki Caren Spencer, kablo TV paketini düşürüyor ve nadiren aksata yapıyor. Beş Altı hayır kurumuna yaptığı mahiye bağışları ise kesmeyi planlıyor.

Teşvikler herkesi kapsamıyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, onlarca yıllık erdemli enflasyon çoğu Amerikalının bütçesini menfi etkiliyor. Ancak çakılı gelirle canlı yaşlılar amacıyla uzanım çok daha keskin. Spencer icar, market alışverişi, ilaçlar ve farklı ihtiyaçları amacıyla Sosyal Düzenlilik ödemelerinden mevrut aylık 2.200 dolara güveniyor.

Kaliforniya, efdal fiyatları dengelemek için yerleşiklere para atıf sözü verdiğinde Spencer, bunu oldukça ihtiyatlı ayrımsız iyimserlikle karşıladığını belirtiyor. Spencer, “Yalnız hayatımı kolaylaştıracaktı. Değme kuruşumu saymak orunda kalmayacaktım. İşler düzelene kadar sorunların üstesinden gelip gelemeyeceğim üzerine endişelenmeme ister kalmayacaktı” diyor.

Peşi Sıra Spencer, 500 bin ESIR Doları’na kadar kazanan haneler için mecmu 200 ila 1.050 dolar ortada ve bir tane seferlik namına yapılacak bu yardıma hak kazanamadığını öğreniyor. Şişkinlik teşvikini ahzetmek üzere Kaliforniyalıların rüşvet beyannamesi vermiş olması şartı dahi Spencer üzere durumu zorlaştırıyor.

Bağan gelirli insanlara ayar verilmiyor

Akıbet adına, eyalette hayat dolu arz hamhalat kesimin iri bir bölümü teşviklerden faydalanamıyor. Spencer, ülke genelinde eyaletlerde enflasyonla uğraş üzere celal teşvikleri itibarıyla dışlanmış hissettiğini belirten birçok yaşlıdan yemeden içmeden biri. Bu, Kaliforniya’üstelik aktif yaşlılar amacıyla ikinci darbe anlamına geliyor zira çokları, tıpkısı nedenlerle 2021 yılında gönderilen ve Golden State Stimulus adı verilen teşvikten birlikte faydalanamamıştı. Golden State Stimulus kapsamında 600 ila 1200 dolarlık arkalama yapılması öngörülüyordu.

Spencer, 50 yılı aşkın süredir kazanç ödüyor ve kazanç beyanında bulunuyor. “Bibi otomobilim, benzinim ve bir nice molekül amacıyla rüşvet ödüyorum” diyen Spencer, “Amma Kaliforniya beni geçerli bir vergi mükellefi kendisine kabul etmiyor” şeklinde konuşuyor.

Kaliforniya’dahi alacak beyannamesi vermeyenler, müzaheret programını yöneten kurumun algı bilgileri sisteminde vadi almadıkları üzere teşvik parası alamıyor. Fakat Spencer, bir federal hükümetin yaptığı kabil devletin kendisi üzere bağan gelirli insanlar üzere tıpkısı eğreti çözüm yaratması gerektiğini ve böylelikle sistemde vadi almayanların, Kovid-19 salgını sırasında gönderilen üç kazançlı rehavet ödemesini alabilmesi gerektiğini belirtiyor.

Kaliforniya ve Florida

Kaliforniya, yaşlıları ve farklı ihtiyacı olan Amerikalıları enflasyonla savaş çabalarından dışlayan yegâne eyalet değil. Florida‘da, çocuklu kestirmece 60.000 düşük gelirli sülale, şartları sağlayıcı çocuk başına, yegâne sefere muhtemelen atılmak kaydıyla 450 dolar mesabesinde ödeme alıyor. Iktisadi anlamda berenarı boğunuk olan birçok Floridalı ise bozukluk dışlandıklarını nikbet ediyor.

Florida’birlikte kıvrak 68 yaşındaki Donna Conley, “Birçoğumuz hayatımızın çoğunu fiilen geçirdikten sonra faturalarımızı ödemekte zorlanır ayla geldik. Çakılı gelirle güçlü emekliler üzere az buçuk maddesel yardıma hangi dersiniz? Hanay pahalılığı gelirimizi çoktan geçti” şeklinde konuşuyor.

Tabiatıyla ki herhangi bir eyalet enflasyon indirimi ya de motivasyon programı uygulamıyor. Fakat Spencer, yaşananlar sonrasında “Bu genişlik, düşünülecek kadar de heybetli olmadığımızı hissettiriyor” diyor.

Hayat şartları emeklileri dahi çalışmaya zorluyor

 

İngiltere’da kalan dirim maliyeti çalışanları ikinci tıpkı işe yöneltti

 

Abat bire bir dirim sürmek üzere ne kadar mülk gerekir?

 

Baba evine mecburi zaman

 

Avusturalya’de evde hizmet bekleyen 50 binin üstünde yaşlı öldü

 

Dünya genelinde buğulanmış can oranı artıyor

 

Share: