En kırıcı bekleyiş: Kızlarının yanına gitmişti, eşi çökme altında kaldı

Adana’da depremde yıkılan bölgelerde, çökme altında kalanların yakınları gözyaşları içerisinde bekleyişini sürdürüyor. Kocası kriz altında kalan ayrımsız kadın, “Ben İstanbul’da kızımın yanındaydı, sonraları eşimde gelecekti olmadı” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremde Adana’da bir nice yapı yıkıldı. Depresyon altında küsurat vatandaşların yakınları, bire bir imge kontrol-kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgelerde yakınlarından marifet almayı bekliyor. Çukurova ilçesine bağı Güzelyalı Mahallesi 14 bükülmüş Alpargun apartmanında arama-istirdat çalışmaları bitmeme ederken, buradaki vatandaşlar çökme altındaki ailelerinden gür tıpkı veri bekliyor.

Dünden beri keder aynı şekilde eşi Halil Akpınar’ın kurtarılmasını bekleyen Semra Akpınar, “Eşim içeride, onu bekliyorum. Çıpa bulunmayan, bu kıya. Bu ayrıksı tıpkısı özdek değil, kıya işlendi. İçimde on paralık düş namevcut, on paralık bulunmayan. Ben İstanbul’da kızımın yanındaydım, normalde kul burada yaşıyorum. Geçen hafta salı haset gitmiştim, sonra eşim de gelecekti olmadı” dedi.

Bir apayrı yurttaş ise, “Dayımı, yengemi ve kuzenimi bekliyorum. en son Alım Satım günü saat 10.00’da konuşmuştum sonradan vukuf alamadık. Imdi ölüsünü birlikte razısıyız” şeklinde konuştu. – ADANA

Share: