Emeklilik yatırımları para şişkinliği kıskacında

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Küresel çapta enflasyonun yükselmesiyle gelişigüzel emekliler ve mümasil zamanda emekli olmayı hedefleyenler anbean henüz çok kâin maltalık standartlarını bitmeme ettiremeyeceklerinden keder ediyor.

amma velakin MEMLUK’üstelik %9,1 olarak açıklayan almanak pahalılık gibi kolluk para şişkinliği rakamları bitiren fiyatlarındaki averaj artışı sahne ediyor. Ayrıksı benzeri deyişle emeklilerin tecrübe ettikleri para şişkinliği averaj denk artışlarından henüz ayrımlı olabilir.

Forbes’un haberine bakarak ÇAKER merkezli finans şirketi islam gizemcisi’nin Mümessil Finansal Planlama Yöneticisi Brian Walsh konuyla ilişkin açıklamasında, “Pahalılık bir tane benzeri rakamı düzen değer. Ancak gerçeğe bakıldığında paranın bittabi harcandığına bakarak herkese daha değişik rehavet fehamet. Alelumum insanlar yaşlandıkça gıdaya, ulaşıma, giyime ve eğlenceye daha bir iki mülk harcanır. Buna rağmen esenlik, yardımseverlik ve sosyal hizmetler alanında daha aşkın gider evet. Azık, erke ve muvasala enflasyonun yükselmesindeki majör katalizörler ortada. Bu sebeple ara sıra emekliler müteharrik insanlara bakarak enflasyondan elan az etkileniyor benzer” ifadelerine yer verdi.

Fakat mecmu bunlar şişkinlik bireyleri etkilemiyor anlamı taşımıyor. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre bireylerin yaşadıkları yere bakarak enflasyon ortalamanın henüz üzerinde etkiye birlikte sebep türlü. Ayrıca, emekliler alelumum kendilerini mütenevvi faktörlere raci enflasyon üstüne güvencesiz bire bir konumda bulurlar.

Walsh, “Emeklilerin harcamalarının enflasyondan işçilerden daha çok yahut henüz beş altı etkilenip etkilenmediğine bakılmaksızın, elan erdemli harcamalar tekaütlük planlarına melfuf riskler getirir. Öncelikle giderler sabit gelirlerden henüz aceleci benzeri oranda artabilir. Bu uzanım ayı piyasası sırasında harcamaları tenzil veya yatırımlardan daha fazla para çekme ihtiyacını yaratır. İkincisi, KUL Gestalt Bankası’nın (FED) yüksek enflasyona tepkisi getiri oranlarını yükseltmek yönünde olmuştu. Bu emeklilerin etkin kesime göre daha aşkın sıklıkla cemaat olduğu sabit dirimsel yatırımların değerini pahal yönde etkileyecektir. Üçüncüsü, yüksek enflasyonun ve yükselen nema oranlarının borsada oluşturduğu munzam volatilite emeklilerin faal adına mal çektiği envestisman hesaplarını henüz fazla etkileyebilir” uyarısında bulundu.

Pahalılık emekliler amacıyla ne vukuf geliyor?

Enflasyon herkesi etkiliyor. Fakat emekliler alelhusus savunmasız benzeri konumda kalıyor. Kendilerinden geçmiş neslin popüler sağlık kaynaklarına güvenenlerse, henüz büyük ayrımsız riziko altında olabilirler.

MEMLUK merkezli servet danışmanlığı firması Round Table’ın Umumi Müdürü ve Servet Danışmanı Michael Fischer, “Şişkinlik, umumi itibariyle içtimai güvenlik, tekaüt maaşları ve tekaütlük portföylerindeki çakılı gelir yatırımlarıyla diri emeklilere uymazlık verecektir. Beş Altı yıl süresince devam eden temelli tıpkı şişkinlik, satın alma gücünüzü koca ölçüde azaltabilir. Hele emeklilik ödemelerinde hayat maliyeti ayarlamaları yapmayan yahut emeklilik hesaplarını bitmeme ettirmek üzere işlek envestisman katkıları sıfır emekliler savunmasız konumda” ifadelerine kayran verdi.

Şişkinlik emeklilik planlamalarını şüphesiz etkiler?

Enflasyonun cemaat olabileceği potansiyel tartı göz önüne alındığında, tekaütlük planlamaları yapmak ağırbaşlı derecede makro ayla geliyor. Pahalılık mütekâmil ekonomilerde detaylı benzeri süredir bağan olduğundan kalan küresel pahalılık bir nice mutluluk üzere kullanılmamış bir durumu hile ediyor. Global envestisman uzmanları da bu soylu erki ortamda tekaütlük planlamalarının lacerem yapılması gerektiğini baştan öğreniyorlar.

TIAA Emeklilik Gelir Uzmanı Rob Stevens, “Pahalılık satın alma gücünüzü anbean düşürür. Son 30 yılda pahalılık (ÇAKER’dahi) almanak sayı farkı %2,5 seviyesindeydi. söz konusu çap 65 yaşında bugünün parasıyla 50 bin dolara ihtiyaç duyan bir emeklinin satın alma gücünü koruyabilmesi üzere 20 sene içinde yaklaşık 80 bin dolar harcaması gerektiği anlamına geliyor. Ancak eğer şişkinlik henüz erken yükselirse aynı dirim tarzını sürmek talip emeklilerin üstelik elan erken servet harcaması gerekecektir” dedi.

Gayrimenkul piyasasının büyük sınavı

 

Lagarde’ın arbitraj ısrarı

 

Euro Bölgesi’nde rekor şişkinlik

 

Share: