Eleşkirtspor Basket Takımı Balkı Şampiyonu oldu

Eleşkirt’te ilk defa kurulan basket takımı katıldığı diyar şampiyonasında şampiyon namına dikkatleri üstüne çekti.

Altı kamer ilk ilçeye atanan basket antrenörü Yasin Temur, ilçede revaçta olmayan gençlerin ilgisinin az olduğu basket branşını yaptığı ayrıntılı savaş ve icraat sonrasında basket sevgisini çocuklara aşılayarak güdük sürede açılan kurslarla kız ayvaz 85 sporcuya ulaştı. İlçe Toyluk ve Spor Müdürü Sabahattin Güzelce’in desteklerini nakıs etmediği basketbol branşı güreş, atletizm ve futboldan sonraları gençlerin kullanılmamış bent odağı oldu. 6 takımın katılımıyla Balkı’da 2 bin 500 yabanlık kapalı spor salonunda yapılan U14 diyar şampiyonluğu müsabakalarında namağlup bir şekilde böke olma başarısını gösteren Eleşkirt’in dev adamları aldıkları başarı ile ilçenin gururu oldular. Balkı Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Turan Bronz eliyle madalyaları arz edilen sporcular başarıyı kaymakamlık halkına hediye ettiklerini söylediler.

Basketbol antrenörü Yasin Temur şampiyona sonrası konuşmasında, “Çok güzelce kişiliğine hayran kaldığım dört başı mamur insanlarla dolu benzeri ilçede fariza almaktan mutluluk duyuyorum. Amacımız ilçede basket kültürünü gençlerimize aşılayarak çocuklarımıza yararlı olmaktı. Bu anlamda geldiğim günden beridir İlçe müdürümüz Sabahattin Pir’in destekleri ile ciddi tıpkı ceht içerisine girdik. Bizleri muntazır zorlukların farkındaydık. Çünkü basketbol çocuklarımızın çok aşina olduğu ayrımsız düz değildi. Allah’ıma hamdolsun daha evvel senemizde sporcularımızın çalışkan çalışmaları sonrasında çıktığımız ilk müsabakalarda şampiyon kendisine ilçemizi gururlandırdık. Bu takıma ilçe haklının ehil çıkacağından şüphem bulunmayan ve bizlerde onlara değme şeyin arz güzeline layık Eleşkirt halkına yaşatabileceğimiz bilcümle mutlulukları gururları neşelendirmek istiyoruz” dedi.

Alınan şampiyonluk sonrası Eleşkirt İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sabahattin Fena Hâlde, çalıştırıcı ve sporcuları tebrik kartı ederek yaşadıkları bahtiyarlık ve gururun tarifinin olmadığını söyleyerek teşekkürname etti.

Kurumsal ve içtimai anlamda gençlere yönelik çalışmalarının devam edeceğinin altını çizen Güzel, bu kaza halkına ne yapsak azdır. Temas çeşit mutluluğun sunu iyisine layık olduğunu bildiğini ve her devir gençlere inandığının söyleyerek sözlerini “Eleşkirt’in insan yürekleri geleceğin dev adamları U14 basketbol takımı Trabzon’da yapılacak olan U14 havza şampiyonasında Balkı’yı temsilen paydaşlık gösterecekler. Şimdiden başarılar dilerim” dedi. – AĞRI

Share: