Elazığ’da depremden etkilenen 448 adalet sahibi üzere kura çekildi

Elazığ’dahi depremlerde evleri yıkılan evet dahi yavaş hasar gören vatandaşlardan 448 adalet sahibi için ad çekme çekimi yapıldı.

Sivrice ilçesinde 24 Karı 2020’de meydana mevrut, 41 kişinin hayatını kaybettiği 6,8 ve 27 Antrakt 2020’da biçim üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğündeki depremlerin ardından evleri yıkılan veya yavaş hasar görenlerin yaralarının sarılması üzere başlatılan icraat devam ediyor.

Bu kapsamda, biçim ve ilçelere mecbur kasaba ve köylerdeki 448 türe sahibi üzere İl Facia ve Ivedili Boyut Müdürlüğü bakım binasında kura çekimi törenle gerçekleştirildi.

Vali Ömer Toraman, adalet sahiplerinin aynı zaman ilk konutlarına kavuşmaları için planlı çalışmanın sürdüğünü söyledi.

Devletin doğruluk sahiplerine konutlarını bozmak üzere şişman mücahede gösterdiğini aktaran Toraman şöyle konuştu:

“Elazığ merkezde bu ad çekme çekildikten sonraları 274 türe sahibi kaldı. Bunlar üzere birlikte Yemişlik Mahallesi’nde 13. ve 14. aşama inşaatlarımız başladı. Düzlük teslimi yapıldı. Temelleri atılıyor. Onları birlikte arz gücük sürede tamamlayacağız. Bugünkü ad çekme ile Elazığ’bile 2020 yılında meydana gelen depremlerden sonra dokunaklı hasarlı olup doğruluk sahibi olan vatandaşlarımız üzere 20 bin 307 konutun kurasını çekmiş bulunuyoruz.”Share: