Edirne’den bodur güdük

Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Ten ve Zührevi Hastalık Emraz Temel Bili Dalı Akademisyen Prof. Dr. Süleyman Cerbezeli, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, görüşmede Rektör Tabakoğlu, üniversite bünyesinde mütenevvi görevlerde kâin ve emekliye ayrılan Prof. Dr. Girgin’e üniversiteye vermiş olduğu yardım ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, ailesi ve sevdikleriyle birlikte bahtiyar, erinçli ve esenlik dolu aynı sahn diledi.

Prof. Dr. Pişkin bile Trakya Üniversitesinin bir mensubu olmaktan alım ve mutluluk duyduğunu tabir ederek, darülfünun ile bağının temas ahit devam edeceğini dile getirdi.

Ziyaret böylece Tabakoğlu, günün anısına Cerbezeli’e ödül takdiminde bulundu.

“Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” tamamlandı

Trakya Üniversitesi Mimari Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün eş sahipliğinde gerçekleştirilen “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK eliyle desteklenen, PEMDER (Peyzaj Mimarlığı Eğitim Bilimi ve Haber Derneği) katkılarıyla ve Trakya Üniversitesi Mimari Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün eş sahipliğinde “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara, Akdeniz, Veli, Bartın, Işık, Tekirdağ Namık Kemal, Kırklareli ve Trakya üniversitelerinden tedrisat üyelerinin eğitmen namına katıldığı projede farklı üniversitelerin peyzaj mimarlığı bölümlerinde terbiye gören 20 mektepli eğitim aldı.

Çalışma kapsamında Edirne Tarihi Kent Merkezi’nde belirlenen 4 bölgede öğrencilerin tarihi çevrelere akıllıca adına planlama ve dizayn yapması istendi.

Tedris elemanları eşliğinde proje çalışmalarını yürüteç öğrencilere terbiye sürecinde mütenevvi seminerler ve düz gezileri düzenlendi. 7 günce eğitim bilimi böylelikle ortaya sâdır peyzaj tasarım projeleri ve modellemelerinin sunumları ile proje eğitimi tamamlandı.

Share: