Edirne vukuf! Edirne’den gücük bodur

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, TBMM’üstelik kabul edilen basın, içtimai iletişim araçları ve internet haberciliğine ilişik düzenlemeyle anlatım özgürlüğünün engellendiğini öne sürdü.

Pekcanlı, partisinin ülke başkanlığında yaptığı açıklamada, yasanın kabul edilmez olduğunu söyledi.

Halkın temel adalet ve özgürlüklerine engelleme edildiğini savunan Pekcanlı, “Ülkemizde demokrasinin, hukukun, eşitliğin ve özgürlüğün baştan kasılma edileceği 2023 seçimleri yaklaşırken demokratik muhalefeti, basını, sivil toplumu ve halkı susturmaya yönelik eskimemiş tıpkısı girişimle daha alın karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

TÜ Akademisyen Doç. Dr. Yeşil’in bakir kitabı yayımlandı

Trakya Üniversitesi (TÜ) İktisadi İdari Ulum Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeliz Yeşil’in “Z Kuşağı İçin Motivasyon ve Yetişek Faal Ders Himmet Yöntemleri ve Eğiticilere Z Kuşağına Müteveccih Tavsiyeler” isimli kullanılmamış kitabı yayımlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Doç. Dr. Yeliz Yeşil’in, henüz ilk kaleme aldığı “Lise Öğrencileri İçin Kariyer Planlama Üstüne Tavsiyeler” kitabından yola çıkarak hazırlanan tezkere, Yetişek Yayınevi’nden artık. Kitapta, lise öğrencileri için başarıya giden yolda enerjik ve bereketli öğüt faaliyet yöntemleri ile kovucuk altına alınan Z kuşağına yönelik eğiticiler üzere tavsiyeler düz alıyor.

Şehremini Balkan, ETB Başkanı Öztürk’ü ziyaret etti

Havsa Belediye Başkanı Ziyalı Balkan ve beraberindeki divan üyeleri, Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk’e yavuz olsun ziyaretinde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Balkan, borsa seçimlerinde yeniden başkanlığa seçilen Öztürk’ü tebrik kartı ederek çalışmalarında muvaffakiyet diledi.

Öztürk de Balkan’a teşekkür etti.

Share: