Edirne selen! Edirne’den gücük kısa

Edirne Milli Yetişek Müdürü Alemdar Arpacı, Lala Şahinpaşa İlkokulu ve Ortaokulu’nu müzakere etti.

Müdürlükten yapılan açıklamaya bakarak, Arpacı, okulda incelemede bulunarak yapılan icraat hakkında ekol yöneticilerinde bilgi aldı.

Öğretmen ve öğrencilerle aynı araya mevrut Arpacı, çalışmalarla ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Arpacı’ya ziyaretinde, İl Milli Terbiye Müdür Yardımcısı Cemal Turan birlikte eşlik etti.

Süloğlu’nda “KADES” ve “UYUMA” uygulaması anlatıldı

Süloğlu’nda, Domurcalı Tevhit Sanayi Bölgesi çalışanlarına müteveccih “KADES” ve “UYUMA” uygulamaları brifing çalışması düzenlendi.

Süloğlu Kaymakamlığı eliyle yapılan açıklamaya göre, Kadına Müteveccih Sıkı Mücadele 2022 Yılı Zindelik Planı kapsamında brifing faaliyetleri sürüyor.

Kaza koordinesindeki ekipler eliyle işçilere farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimlerde familya içi hız, kadına yönelik şiddete alın farkındalık bina etmek ve bağımlılıkla uğraş konularında brifing yapıldı.

Keşan’daki kullanılmayan binalar yıkılıyor

Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu, kullanılmayan ve çevresi amacıyla nâr oluşturan kullanılmayan binaların yıkımına bitmeme edildiğini bildirdi.

Helvacıoğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, Üst Zaferiye Mahallesi’ndeki metruk binanın uray ekiplerince yıkıldığını belirtti.

Metruk binaların yıkımının süreceğini dile getiren Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızı az çok bozuk eden, husus bağımlılarının ev tutması sebebiyle üstelik kilolu şikayetlere laf olan metruk binaların yıkımlarını sürdürüyoruz.

Can ve servet güvenliği açısından hırs yeryüzü eden metruk binaların yıkılmasıyla mahalle sakinlerimiz abat bir kan alıyor. Vatandaşlarımızın duygusal ve dünyalık güvenliğini gözdağı fail metruk binaları, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkmaya devam edeceğiz.”

Share: