Edirne haberi | Keşan’dan kısa güdük

Keşan ilçesinde, endüstri sitesinde asfalt serimi öncesinde zemin hazırlığı yapıldı.

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek, ekiplerden yapılacak hisse senedi ve işlemlerle ilişkin hikmet aldı.

Helvacıoğlu, burada yaptığı açıklamada, 3 kilometrelik asfalt çalışması ile uran yolunun sevgili olmaktan çıkacağını belirtti.

Keşan Tezyifkâr Uran Sitesi’nde süren nöbet ve yaya kaldırımı çalışmalarında asfalt serimi öncesinde istinatgâh kürtaj işlemine başlandığını ifade fail Helvacıoğlu, “Vatandaşlarımızın emniyetli ve konforlu ulaşımını uydurmak amacıyla uzunlamasına çalışıyoruz. Endüstri ve esnaf dostu şehremaneti yerine şehrimize ve bölgemize ayar katmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Keşan Kent Meydanı’nda çalışmalar sürüyor

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, site meydanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Helvacıoğlu, burada yaptığı açıklamada, şehir meydanının şehrin mülakat adresi ve marka değeri olacağını söyledi.

Keşanlılar için aralıksız çalışmaya devam ettiklerini belirten Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız hizmetin bildirme güzeline ve sunma özeline layık. Keşan’ımız hizmet yatırımlarıyla güçleniyor. Keşan’ın çehresini yürümek, şehre çağ aldırmak amacıyla çalışıyoruz. Mekân Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın koordinesinde yürüttüğümüz Keşan Site Meydanı Projemizde yer şeş kazı çalışmalarımız sürüyor.”

Keşan’a gençlik merkezi ve kütüphane girişimi

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, ilçede yapılması planlanan bilgisizlik merkezi ve kitabevi projelerini uray meclisine sunduklarını belirtti.

Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, Firez ve Turizm Bakanlığından Keşan’a sunulan 10 milyon liralık hibenin kullanılmamış ayrımsız projeyle değerlendirileceğini belirtti.

Projenin sakat itfaiye aracı alanına yapılmasını planladıklarını tabir fail Helvacıoğlu, “Eski Migros’un olduğu 4 sefer ağzındaki arsamızı kullanarak eski itfaiye alanına Toyluk Merkezi ve kitabevi kazandırmak istiyoruz. Sedir akseptans ederse, Keşan’ımıza dobra olsun.” dedi.

Share: