DÜRÜST Öğür Umumi Başkanvekili Kurtulmuş’tan temel fark teklifiyle ilgilendiren açıklama Açıklaması

DÜRÜST Tümen Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Demin, anayasayı değiştirelim teklifiyle gelişigüzel ellerinin ayaklarının birbirine dolaştıklarını göreceksiniz. Ihtimal Sayın Kılıçdaroğlu benzeri hamle alaşağı etmek isteyecek ama Cumhuriyet Umum Fırkası’nın kodları onlara müsaade etmeyecek.” dedi.

Kurtulmuş, DÜRÜST Tümen AR-GE ve Terbiye Başkanlığınca fırka genel merkezinde düzenlenen “Personel ve Müşavir Akademisi”nin açılış konuşmasını yaptı.

AK Öğür’nin 85 milyonun tamamının kendisini içerisinde bulabileceği ayrımsız fikri çerçeveye ve genel anlayışa eş olduğunu belirten Kurtulmuş, “Onun üzere AK Parti, hangi aynı zümrenin, ne bire bir etnik kökenin, ne tıpkısı sınıfın, hangi aynı coğrafi bölgenin, hangi birlikte seçkinlerin partisidir. YANLIŞSIZ Öğür bu özelliğiyle aynı izzet partisi değil, milletin hep fertlerinin entrika edildiği aynı ulus partisidir.” ifadelerini kullandı.

Bu kapsayıcılık ve kuşatıcılığın AK Tümen’nin dirlik sebeplerinden biri olduğunu kaydeden Kurtulmuş hiçbir şekilde ayrıştırıcı bire bir dille farklılıklar üzerinden yöntem yapılmasına müsaade vermediklerini söyledi. Kurtulmuş, “Bu anlamda YANLIŞSIZ Fırka, tıpkısı budun partisi, gönül coğrafyamızda gözü ve kulağı Türkiye’birlikte olan yüz milyonlarca insanın partisi ve bu anlamda dünya mazlumlarının partisi, Türkiye’yi sevenlerin partisidir.” dedi.

“Kimsenin hakkına, hukukuna, diline ve benzerleri karışmadık”

Kurtulmuş, YANLIŞSIZ Parti’nin hiç kimsenin maltalık tarzına müdahaleyi aklının ucunda bile geçirmediğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Siz demincek onların ‘helalleşiyoruz’ falan dediklerine bakmayın. Kendilerini ayrımsız azamet partisi olarak kodlamış olanların iş dünyasında neler olduğunu hepimiz bir zamanlar gördük. Vatandaşın hangi giyeceğini, elbette konuşacağını, ne okullarda ve ne kök ayrımsız yetişek alacağına birlikte karışan bu zihniyetin milletin hürriyet alanlarının önünü açması doğrusu olanaklı değil. Şimdi, anayasayı değiştirelim teklifiyle alay malay ellerinin ayaklarının birbirine dolaştıklarını göreceksiniz. Belki Sayın Kılıçdaroğlu aynı adım kovmak isteyecek amma Cumhuriyet Altını Umum Fırkası’nın kodları onlara müsaade etmeyecek. Bu anlamda tığ kimsenin hakkına, hukukuna, diline vesaire karışmadık. Bu özelliğimizle DOĞRU Öğür, benzeri ululuk partisi namına değil, milletin oylarıyla ulus hesabına iktidara gelmiş ayrımsız kavim partisidir.”

“Demincek bahsetmek olağan o ahit neredeydiniz?”

Türkiye tarihindeki politik vesayetlere dikkati çekerek, ” 28 Şubat’ta, ‘Balans ayarı yapıyoruz’ diye tankların motorunu çalıştıran siyasal ferman kimdi?” sorusunu götürücü Kurtulmuş, şöyle bitmeme etti:

“Deminden söylüyorlar, ’80-90 yaşındaki adamlar, bunları hapislerde mi tutacağız?’ Bizim kimsenin nerede olacağıyla ait tıpkı derdimiz yok. Ama bu adamlar tankların kontaklarını çalıştırmayı biliyorlardı da bunun hesabını vermeyi mi bilmiyorlar? Türkiye’da bu anlamda bozuk dönemlerde alıştıkları o vesayetçi sistemi tümden kaldırıp, bunu gübür tenekesine atan YANLIŞSIZ Tümen’dir. ‘Siyasi vesayetleri kenara attık’ diyoruz ama neler çektiğini bu salondaki herkes ferah biliyor. Türkiye’de on binlerce insana maltalık nasıl zindan edildi. Deminden diyorlar ya ‘Başörtüsünü azade bırakalım…’ Behey madem başörtüsünü başıboş bırakacaktınız birlikte 28 Şubat’ta İstanbul Üniversitesi ve gayrı üniversitelerde inandırma odaları kurarak 18 yaşındaki kızlarımıza hayatı bozukluk zindan ettiniz? Şimdi temas etmek dümdüz o ahit neredeydiniz? 27 Nisan muhtırası öncesinde Cumhuriyet Altını mitingleri ile ‘Ordu göreve’ pankartları asıldığında ne CHP namına bunun karşısına çıkmadınız?”

Vareste, 2023 seçimlerinin önemine dikkati çekerek, “Burada tek sorumluluk yapmadan, tek eksikliğe mevzi bırakmadan sözümüzü yeryüzü mebzul şekilde anlatacak, milletimizle olan bağımızı yer ruhlu şekilde kuruluş edip, güçlendirerek yolumuza bitmeme edeceğiz.” dedi.

Share: