Dünyanın akim tarh problemine hal üzere uğraşan Balyemez’e PAGEV’den hediye

Karabük’te AR-GE çalışmaları dahilinde kurduğu araba ile düşüncesiz dönüşümü olmayan plastiklerden dizel, kovanlık tineri, karbon siyahı, prolitik yağ ve parafin üreterek çevre kirliliğinin önüne geçen Ahmet Balyemez’e Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Bilimi Vakfı (PAGEV) marifetiyle teşekkür ödülü verildi.

İlkokul mezunu Ahmet Balyemez, ağız ağıza kendi ürettiği yerli ve milli makineyle plastik atıkları devlet ekonomisine köylü kazandırıyor. Kurduğu cümle ile ister huy ile lüzum denizlerdeki bilcümle atık plastikleri piroliz yöntemi ile enerjiye ve ekonomiye dönüştüren Balyemez’e PAGEV eliyle çevreye olan duyarlılığından dolayı ödül verildi. PAGEV Umumi Heyet Başkanı Yavuz Eroğlu, Balyemez’e teşekkürname ederek çalışmalarında lüzumlu desteği vermeye amade olduklarını belirtti.

Ödül amacıyla Eroğlu’na teşekkür fail Balyemez ise, “PAGEV ailesini, bu altın amaca bakım etmeye çalışanları desteklediğiniz amacıyla ölçüm ediyor, bu sorunu gündemde tutup özen çektiğiniz için de teşekkür ediyorum. Bana müstahak gördüğünüz ödülü alırken epey yıl, düzentileme ve azmin boşa gitmediğini gösterdiniz. Bu bergüzar Karabük Üniversitesi TEKNOKENT ailesi ile alay malay aldığım yeryüzü fena hâlde ve anlamlı manevi destek oldu. Sağlığım ve gücümün yettiği kadar bana projemi imar etmek ve hayata kılmak amacıyla temas türlü elverişsizlik ve engele cebin savaşmak üzere aynı cesurluk verdiniz. Tükenmez minnet ve saygılarımla” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: