Dokunulmazlık fezlekeleri Meclis’e geldi! İçlerinde Kılıçdaroğlu ve Özdağ’da var

Yeni teşri yılında dokunulmazlıklarla ilgilendiren cesim bire bir evolüsyon yaşandı. 34 milletvekiline ilgili 65 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu. 34 milletvekilinin ortada CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Galebe Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ de bulunuyor.

FEZLEKELER KATIŞIK KOMİSYONA DEVRETME EDİLDİ

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Sedir Başkanlığınca “Gelen Kağıtlar” listesinde yayımlanarak Esas ve Hak Komisyonu Üyelerinden Müesses Muhtelit Komisyona havale edildi.

Kılıçdaroğlu ile Özdağ’ın yanı sıra fezlekeleri Muhtelit Komisyona irsal edilen milletvekilleri şöyle:

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Insan Umumi Başkanı ve Diyarbakır Mebus Salihe Aydeniz,CHP Kol Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bağımsız Milletvekili Hususi,CHP Kol Başkanvekili ve Sakarya Mebus Açık Deniz Özkoç, CHP Malatya Mebus Iye Ağbaba, CHP Ankara Milletvekili Ahmet Haluk Çalıştırıcı, CHP Eskişehir Milletvekili Yengi Çakırözer, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Dersim Şiddetli, Remziye Tosun, Semra Iyicene ve İmam Taşçıer, HDP Batman Milletvekilleri Feleknas Kuyruk Sokumu Kemiği ve Ayşe Acara Başaran, HDP Şanlıurfa Mebus Ömer Öcalan, HDP Ağrı Mebus Zekâ Dilan Taşdemir, HDP Mardin Saylav Pero Dundar, HDP Van Milletvekilleri Tayip Temel, Meram Sarısaç ve Sezai Hepten, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Iğdır Milletvekili Sevgili Az, HDP Antalya Milletvekili Eksiksizlik Bülbül, HDP Mersin Milletvekilleri Fatma Kurtulan ve Rıdvan Turan, HDP Hakkari Saylav Sait Dede, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay, HDP Şanlıurfa Mebus Nusrettin Maçin, HDP Tunceli Saylav Alican Önlü, HDP Şırnak Saylav Hüseyin Kaçmaz, Hür İstanbul Saylav Aykut Erdoğdu, TİP İstanbul Saylav Ahmet Derli Toplu, DÜRÜST Tümen Balıkesir Saylav İsmail Ok, YANLIŞSIZ Tümen Van Mebus Abdulahat Arvas.

BAZI İSİMLERİN BİRDEN AŞKIN DOSYASI BULUNUYOR

Gelen fezlekeler arasında Salihe Aydeniz ve Remziye Boğa’un altışar, Semra Adamakıllı’in 5, Berdan Öztürk’ün 4, Dersim Acı, Zekâ Dilan Taşdemir, Maksat Sarısaç ve Ahmet Süslü’ın üçer, Açık Deniz Özkoç, Utku Çakırözer, Alican Önlü, Ayşe Çevik Başaran, Ömer Öcalan ile İmam Taşçıer’in ikişer dosyası bulunuyor.Share: