Doğu’da içtimai basamak projesi amacıyla başvurular sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme nazik içtimai ev projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’bile vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’da, toplumsal hane projesine e-Devlet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, sabahın erken saatlerinde evraklarını bozmak için Halk Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını terk etmek ve bilgi almak isteyenler vezneci şubelerinde yoğunluk oluşturdu

Tüvana kategorisinden hane amacıyla başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Bahir, AA muhabirine, ev sahibi olmayı çokça istediğini belirterek “İnşallah ev kazanç. Gailesiz olarak basamak projesine sevindik, bizim üzere gençler üzere kebir okazyon. Şerait çokça güzelce. Dinç olduğumuz amacıyla bizlere amelî ve öncelik sağlandı, çok memnunuz.” dedi.

Emekli Raci Özgözen üstelik karı sahibi tevessül etmek isteyenlerin bankalarda yoğunluk oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde bölük için başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çokça sevindi, inşallah eş sahibi oluruz. Konut sahibi olma şartları bana bakarak makul. Şu zaman bambaşka yöntemle karı almaya güç yetmiyor, ocak fiyatları çok erdemli olduğundan TOKİ dışında aile almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah razı olsun.” diyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Güney dahi toplumsal ev projesine haddinden fazla sevindiklerini dile getirerek “Ata oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda familya vermez, evler adeta beleş. TOKİ’in evleri kaliteli ve süper. Ortalık şartlarında on paralık kimesne eksantrik makule müteahhitlerden ev alamaz zira fiyatlar çokça erdemli.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar köken ihtiyaçlılara şans evet.” dedi.

Ardahan

Sosyal ev projesi, Ardahan’üstelik de tehlikeli arzu gördü.

E-Kerem üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, sabahleyin saatlerinde müracaat için zaruri evraklarını isnat etmek üzere Halk Bankası ve Tarım Bankası şubelerine geldi.

Tarım Bankası Ardahan Büro Müdürü Şefika Akaret, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması için görevlilerin titizlikle düzentileme yürüttüğünü rapor etti.

Vatandaşlardan Tanju Çalıştırıcı birlikte devletin familya sahibi kalkmak için kendilerine adamakıllı imkan sunduğunu belirterek “Şu ana kadar kiradaydım. İnşallah bundan sonra zat evim tamam.” diyerek konuştu.

Tunceli

Tunceli’bile da sosyal konut projesine başvurular sürüyor.

E-Izzet üzerinden referans imkanı olmayanlar, er saatlerde vezneci şubelerinin önüne geldi.

El Bankası ve Tarım Bankası şubelerinde yoğunluk oluşturanlar, evraklarını tasdik ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 göz düz yazı edilecek.

Ağrı

Ağrı’bile da içtimai göz projesine başvurular devam ediyor.

E-Oran üzerinden müracaat imkanı bulamayanlar, sabahın erken saatlerinde bankaların önünde bahir oluşturdu.

Başvuru tahsis etmek isteyen vatandaşlar yoğunluk dolayısıyla sırayla vezneci şubelerine alınıyor.Share: