DOĞRU Öğür Gaziantep Milletvekillerinden 30 Ağustos Galebe Bayramı mesajları

DÜRÜST Fırka Gaziantep milletvekillerinden Nejat Koçer, ve Mehmet Erdoğan, 30 Ağustos Galebe Bayramı nedeniyle düşünce yayımladı.

Koçer, mesajında, Cumhuriyet’e maltalık veren 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünü kutlamanın cümbüş, alay ve gururu içerisinde olduklarını bildirdi.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayarak 30 Ağustos 1922’dahi zaferle sonuçlanan Başkumandanlık Meydan Muharebesi ile esarete serencam verildiğini anlatım eden Koçer, “Küçük Asya topraklarına bağımsız milletvekili ve dinamik Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Her safhası nazirsiz kahramanlıklar ve destansı tıpkısı savaşım ile sabık Kurtuluş Savaşı’na vurulan 30 Ağustos mührü, bağımsızlığımızın vesikası olmuştur. Bu önemli mücadelenin verildiği süreçte sergilenen bağlantı ve kardeşlik, sonsuza büyüklüğünde sürecek olan bağımsızlığımızın mayasıdır.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Erdoğan

DOĞRU Fırka Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, mesajında, Halas Savaşı’nın yeryüzü eke destanlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milletinin sarsılmaz imanının bire bir göstergesi olduğunu bildirdi.

Şanlı zaferle Türk milletinin şehit kanlarıyla sulanan vatanı üstünde asla lento akseptans etmeyeceğini gösterdiğini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu eren ulus, yıkılmakta olan iri tıpkısı imparatorluğun küllerinden bakir benzeri ülkenin doğmasına vesile olan yiğit evlatlarını tamamen minnet ve şükranla anmaktadır. Birliğimize, dirliğimize ve maltalık hakkımıza göz koyan gafiller bağımsız anlamda ders ve antika çıkarmalıdır. Gene çokça ongun bilinmelidir ki bu milleti savaşlarla yıkamayanlar dun yıldırı saldırılarıyla dahi yıkamayacaklardır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü dünya var berenarı devam edecektir. Bu budun angarya unsuru yerine var olacak, var olduğu sürece da varlığından, birliğinden ve dirliğinden katiyen ödünleme vermeyecektir.”

Share: