Diyarbakır’da darülfünun öğrencilerine “Akademi Darülfünun” tanıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali ile Dicle Üniversitesi yerleşke alanında açtığı stantlarla gençleri Yüksekokul Üniversite’ye nida etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Ofis Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam fail Yüksekokul Darülfünun, 2022-2023 terbiye öğretim yılının açılmasıyla tanıtımlarına başladı.

Akademi Darülfünun eğitmenleri, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda gençlere Akademi Üniversite’yi tanıtarak, gençleri bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, Yüksekokul Üniversitedeki cerrahi müdahale anlatıldı.

Stant görevlisi Aydan Ceylan ise, herkesi akademi üniversiteye çağırma ettiklerini belirterek, Akademi Üniversitenin gençlerin ihtiyacına cevap veren tıpkı kayran olduğunu söyledi.

Darülfünun öğrencilerinden Muazzez Ataş, Akademi Darülfünun’yi arz bodur zamanda görüşme edeceğini belirtti.

Batman’dan üniversite eğitimi amacıyla Diyarbakır’a gelen Hayri Baykara ise merkezi nikbet ettiğini anlatarak, “Yüksekokul Darülfünun hakkında vukuf aldım. İnşallah en gelişmemiş sürede ziyaret edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’den gelen darülfünun öğrencisi Ayten Taşkınoğlu ise merkezin öğrenciler üzere hayır olacağına inandığını rapor etti.Share: