Dimdik kasaba amacıyla İstanbul’dan yola çıkan çiftteker takımı Konya’ya ulaştı

Mekân Kuruluşları Tesanüt Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Bilimi Teavün ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Zinde Çevre İçin Bisiklet Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık inşa etmek üzere yaklaşık 650 kilometrelik yolculukları sırasında belde temizliği birlikte özne 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın ardından serencam durakları Konya’birlikte Sadrettin Konevi ve Gün-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni müzakere etti.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın huzurunda olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu zümre etkinliklerin eksantrik platformlarda da yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini aktaran Coşar, “Geçen hafta sonu kenar temizliği, bu hafta bisiklet turu gibi etkinliklerle toplumu yer üstüne bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışacağız.” diyerek konuştu.

Velespit sporcusu Nurullah Bulat da kendilerine mütenevvi imkanlar sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın koskocaman tıpkı bisiklet şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’da bütün Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üstüne semavi benzeri boya sürmekle çiftteker yolu olmuyor. Bisiklete şaz yolların olduğunu burada gördük. Dilek rahatlığıyla kaide çevirdik.” ifadesini kullandı.Share: