Devrilen sâri otobüsünde dokunaklı ayrıntı: Ölen 6 kişiden 4’ü 20 kilometre sonradan evinde olacaktı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bulaşan otobüsünün devrilmesi sonucu 1’i çağa 5 yaşama hayatını kaybetti, 23 emanet yaralandı. Ölenlerden 4’ünün yaklaşık 20 kilometre sonradan inecekleri ortaya çıktı.

Gaziantep- Balkı seferini yapan Kullanılmamış Diyarbakır firmasına ilişik sürücüsünün kimliği daha belirlenemeyen 34 FMS 652 plakalı şehirlerarası yaya otobüsü, Diyarbakır Silvan karayolunun 65. kilometresinde devrildi.

İhbar üstüne bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye, UMKE, AFAD ve uyanık ekibi atıf edildi. Kazada, 1’i 5 mahiye çağa 5 hayat yaşamını yitirdi, 23 sevimli yaralandı.

Yaralılar, kentteki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Merve Meygil’in kazada hayatını kaybeden kızı Asel Meygil ve annesi Seher Meygil, antrparantez tıpkısı okulda müdür muavini olan Zahide Ceyhan ve Dilber Çetinkaya 20 kilometre sonra Silvan ilçesinde inecekti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kayırıcı, kaza ile ait toplumsal medya hesabından yapığı paylaşımda, “Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Bağdere’de bir otobüsün devrilmesi sonucu meydana mevrut kazada 5 birey kaybımız var. 8 dertli tedavi altında, 2’sinin durumu alçak. 14 güç tedavileri tamamlanarak taburcu oldu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara evgin şifalar diliyoruz” ifadelerine vadi verdi.

Öte yandan, kazaya ilgilendiren başlatılan sormaca kapsamında 2 taşıtçı ve 1 yardımcı gözaltına alındı.

Kazayla ilişkin soruşturma bitmeme ediyor. – DİYARBAKIR

Share: