Depremzedeler üzere 17 bin liralık koçunu 10 bin teklik ihsan karşılığında satışa sundu

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde küçükbaş yetiştiriciliği fail bire bir rençper, 17 bin liralık değerindeki damızlık koçunu depremzedeler üzere 10 bin lira ihsan karşılığında satışa sundu.

Pazaryeri ilçesinde yetiştirici maraba kendisine küçükbaş hayvan yetiştiriciliği özne Ongun Kaynak 17 bin liralık değerindeki Merinos ırkı damızlık koçunu depremzedelere aksettirmek için 10 bin teklik armağan karşılığında satışa çıkardı. Maksadının tecim düzenlemek olmadığını belirten müstahsil dikici Mutlu Nesep, damızlık koçu kabul etmek isteyenlerin Kızılay’a yahut Facia ve Evgin Format Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) bağışta bulmalarını istedi.

“Dekontu getirene damızlık koçumu vereceğim”

Pazaryeri ilçesinde uzun zamandır küçükbaş efsanevi yetiştiriciliği yapan Sevinçli Kaynak, küçükbaş hayvan piyasasında damızlık koçların fiyatlarının 15 bin teklik ile 25 bin lira ortada satıldığını ve özlük koçunun fiyatının 17, 18 bin liralık olduğunu anlatım etti. Tıpkısı zamanda kendisinin birlikte yer sarsıntısı bölgesine yaymak için yardımda bulunduğunu belirten Mesut Kök, “Türkiye kendisine birlik muadele olma zamanımız. Güneydoğu bölgemizde yaşanan hareket nedeniyle bir nice vatandaşımız maatteessüf hayatını kaybetti. Birçok vatandaşımız yaralandı ve evsiz kaldı. Sıra darda olan vatandaşlarımıza müzaheret etme vaktidir. Damızlık koçumu alacak kişilerden banko dünyalık istemiyorum. Damızlık koçumu Kızılay’a veya AFAD’a 10 bin liralık bağışta mevcut ve dekontunu yollayan kişiye vereceğim” dedi. – BİLECİK

Share: