Depremzede voleybolculardan oluşan Kilis Gençlikspor’un hedefi 1. Tabur

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde yakınlarını kaybeden Kilis Gençlikspor Eş Uçan Top Takımı oyuncuları, Çorum’de planlı 2. Küme play-off karşılaşmalarını kazanarak 1. Klasman’e yükselip moral bulmayı hedefliyor.

Depremlerin peşi sıra antrenör Asabil Akdere yönetiminde 6 Mart’ta Çorum’a gelerek çalışmalarını sürdüren Kilis Gençlikspor, 2. Klasman Nısıf Final’üstelik Fenerbahçe, Siirt Belediyespor ve Konya Büyükşehir Belediyespor’un bulunduğu grupta düz aldı.

A Grubu’ndaki geçmiş maçında Çorum Atatürk Spor Salonu’nda karşılaştığı Fenerbahçe’ye 3-1 aşınmış olan Kilis Gençlikspor, Siirt Belediyespor’un ardından Konya Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Grup mücadelelerinde kudretli olup geçmiş 21- 23 Mart’ta yapılacak bitiş müsabakalarına çıkmayı hedefleyen Kilis Gençlikspor, buradan üstelik 1. Öbek’e çıkmak için maçlarında düz kabul etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Takımın antrenörü Asabil Akdere, AA muhabirine, depremden sonraki süreçte nısıf finale katılabilmeleri üzere çokça aşkın destek gördüklerini söyledi.

Zelzele dolayısıyla takımı ligden çekmeyi düşündüğünü ama sporcuların devam etmekte azimli görüntüsü konusunda bundan vazgeçtiklerini belirten Akdere, “Sporcularımızın çoğu sarsıntı bölgesi çocuğu. Mental durumlarının hangi olduğunu bilmiyordum. Çocuklar, ‘bitmeme edelim hocam’ dediler, biz üstelik devam etme kararı aldık.” dedi.

Zelzele zımnında tafsilatlı süre kamp yapamadıklarını, nısıf finalden tıpkı hafta geçmiş Çorum’a gelip antrenmanlara başladıklarını vurgulayan Akdere, “Değişik takımlar bu konuda bizden henüz şanslı. Çorum Toyluk ve Spor İl Müdürlüğümüz bize apotr oldu, Itimat ve Yurtlar Kurumu mektepli yurdunda bize düzlük verildi. Orada kalıyoruz.” diye konuştu.

“Nereye gitsek bize hayret apotr oldular”

Çorum’da beden terbiyesi öğretmeni olarak görev fail Kilisli Mustafa Göktürk ile iletişime geçtiklerini anlatan Akdere, şöyle bitmeme etti:

“Mustafa hocam bizi karşıladı, burada birçok insanla tanıştırdı. Burada servis şoföründen manavına, değişik kurumlarda görev fail hocalarımız bize çokça apotr oldu. Tığ Çorum halkından çokça memnun kaldık. Nereye gitsek bize hayret yardımcı oldular. Yemeğimizi, servisimizi karşıladılar. Sunma önemlisi bile bize gülümsediler, ‘Hoş geldiniz, başımızın üzerinde yeriniz var.’ dediler. Bundan çok bahtiyar oldum. Sarsıntı bölgesinden gelmişiz, hepimiz dağılmışız, burada birleştik hep alay malay.”

Şampiyona sürecinde hem maddi hem üstelik manevi yardım gördüklerinin altını çizen Akdere, “Ruhsal desteğin birlikte bize maddi bindi de sağlandı. Çorum halkı zaman suyumuzdan çayımıza, muzumuza büyüklüğünde tıpkı sporcuya ne lazımsa hepsini karşıladı. Bu konuda minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Gördükleri destek zımnında kendilerini henüz etkili hissettiklerini vurgulayan Akdere, şunları kaydetti:

“Buraya gelirken iyesiz bire bir takımdık. Pakt başkanımız ve yöneticilerimiz da depremzede, Valimiz da depremzede. Kilis Vakfı bize bu süreçte bindi oldu. Oyuncularımızın hepsi depremzede. Bire Bir burukluk zarfında geldik buraya. Neyle karşılaşacağımızı bilmiyorduk, bu kadar bereketli ağırlanacağımızı üstelik bilmiyorduk. Bu üstelik bize ayrı büzük kattı. Şu anda burada tığ ocak sahibi gibiyiz. Burada Çorum’u üstelik oyun ediyoruz, zira çıktı nısıf Çorumlu olduk. Buradan şampiyon namına kalkmak istiyoruz.”

Mustafa Göktürk ise Çorum’bile yardımseverlerin Kilisli sporcular amacıyla ellerinden gelen imkanları seferber ettiklerini dile getirdi.

Share: