Depremin yaralarını futbolla sarmaya çalışıyorlar

Kocaelispor, deprem bölgesinden şehre gelen depremzede çocuklar üzere Kocaelispor Futbol Okulları’nda ücretsiz altyapı eğitimi veriyor. Depremzede çocukların umum ihtiyaçları Kocaelispor vasıtasıyla karşılanırken, minik sporcular bile yaralarını futbolla iletilmek amacıyla çalma döküyor.

Deprem felaketi sonrası yaraların sarılmasına bindi olmaya etkin Kocaelispor, bu öğün ayak topu okullarının kapısını depremzede çocuklara ücretsiz açtı. Kocaelispor Enfrastrüktür Tesisleri’nde futbol okuluna katılan depremzede dallar için materyal ve ödenti kâm edilmiyor. Kendi gözyaşı gruplarında antrenmanlara sâdır depremzede çocukların masraflarını Kocaelispor üstleniyor.

Uca Argun: “Çocuklarımızın mutlu olduğunu kaldırmak bizim üzere de mutluluk verici”

Fikrin çıkış belgesi serüvenini ve süreci anlatan Kocaelispor Ayak Topu Okulu Koordinatörü Göksel Büyük Argun, “Depremin peşi sıra bölgemizde eğleşme fail ailelerin çocuklarına, Kocaelispor Kulübü adına Başbuğ Açık Deniz Koyun ve idare kurulunun almış olduğu kararla ayak topu eğitimi çevirmek istiyoruz. Dolayısıyla bu süreçte bize katılan, bizimle olan çocuklarımız hafta sonu burada eğitim bilimi alıyorlar ücretsiz bir şekilde. Çocuklarımızın mutlu olduğunu kısaltmak bizim amacıyla da Kocaelispor yerine üstelik mutluluk donör. Sonuçta bilcümle çocukları eğitime, spora, futbola yönlendirmek de bizim görevimiz. Ayrımsız nebze de olsa çocuklarımızın acılarını biraz mutluluğa çevirebiliyorsak bizim için son mertebe mutluluk donör bir fenomen. Bu proses süresiz namına bitmeme edecek. Yönetimin almış olduğu değişmeyen dahi bu. Sonuçta bu tıpkısı eğitimdir. Eğitimin içerisinde Kocaelispor üstelik buna seçkin devir bindi olmuştur” dedi.

Ahi Öztorun: “Buraya geldiğimde ayak topu kandırmak istedim”

Adıyaman’ın Besni ilçesinden gelen 13 yaşındaki Ahi Öztorun, “Adıyaman Besni’den geliyorum. Buraya geldiğimde futbol kundaklamak istedim. Mutluyum, geldiğimizde bu okula geldik ve Kocaelispor’dahi oynuyorum. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Toprak Kalıplı Kıyafetli: “Kocaelispor’a geldim, çokça apotr oldular”

12 yaşındaki Yer Bayındır ise, ” Hatay’dan geldim. Ayak Topu uyutmak istedim ve Kocaelispor’a geldim. Çok koruyucu oldular. Kocaelispor’bile mutluyum. Daha önce Hatay’de ekol takımında oynuyordum” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: