Cumhur Reisi Erdoğan’ın aşındırmak parası duyurusunun ardından restoranlarda nakit ödeyene indirim hazırlığı başladı

Çalışanlara ödenen aşındırmak bedelinin kemirmek kartına yüklenme zorunluluğunun kalkacağına yönelik Reisicumhur Erdoğan’ın paylaştığı evolüsyon, yiyecek içmece sektöründe genel itibariyle müspet karşılanırken, bazı departman temsilcileri nakdi ödemenin yeme içme dışında kullanılması halinde restoranlar amacıyla almaç kaybının yaşanabileceği uyarısında bulunuyor.

MÜŞTERİLER İÇİN YÜZDE 7 İNDİRİM HAZIRLIĞI

Bazı restoranlar anaç yerine bundan sonra nakit ödemeyi yeğleme edecek müşterileri için yüzde 7 tenzilat hazırlıklarına başladı. Konunun ayrımsız farklı muhatabı aşındırmak kartı şirketleri ise temkinli. Dünya’dan Merve Yiğitcan’ın haberine bakarak şirketler şu dakika amacıyla konuyla ilgilendiren tıpkı mevzuat çıkmadan benzeri kıymetlendirme yapmanın akla yatkın olmayacağını belirtiyorlar.

“RESTORANLAR MÜŞTERİLERİ İÇİN BİRTAKIM AKSİYONLAR ALMALI”

Kararı değerlendiren Cemi Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, aşındırmak kartı komisyonlarına yönelik kürsü kendisine tafsilatlı ayrımsız süredir uğraş verdiklerini hatırlatırken, bu haliyle yemek kartı zorunluluğun kalkacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi. Bundan sonraki süreçte, restoranların vaktiyle aşındırmak kartı kullanan ve çıktı yemek ücretini nakit kendisine takanak müşterileri üzere bazı aksiyonlar alması gerektiğini savundu.

“KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ”

Bingöl, tekmil sektöre davet yaparak, “Yemek kartı şirketlerinin eskiden uyguladığı yüzde 12 olan komite oranını yüze 7’ye düşürmüştük. Deminden kemirmek kartlarının gösterişli olduğu restoranların süratle o yarkurul oranlarında müşterilerine iskonto yapmaları lazım. Yüzde 7’yi aşındırmak kartı firmasına değil size veriyoruz, diye o müşteriyi kaçırmaması geçişsiz. Bununla ilgili tıpkısı kampanya başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Share: