Çukurca’da leyli Kur’an kursunun temeli atıldı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, hayırsever aksiyon insanı Ömer Utlu’nun desteğiyle yapılacak 4 katlı 50 mektepli kapasiteli yatılı ayvaz hafızlık Kur’an kursunun temeli törenle atıldı.

Emir Şaban Mahallesi’nde yapılması planlanan kursun ana atma töreninde mütekellim Ilbay ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık, Kur’an kursunun kandırıcı olması temennisinde bulunarak, burada ülkesine ve milletine sevdalı, müfit yavru ve gençlerin yetişeceğini ifade etti.

Cumhur Reisi Başdanışmanı İsrafil Kışla üstelik katılımcılara Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, dertlerinin ülkesine, memleketine yararlı insanlar ve iyice nesiller tavlandırmak olduğunu söyledi.

Geleceği gençlerin şekillendireceğini tamlayan Kışla, “Gençlerimizin her biri bizim için altın, birbirinden kıymetlidir. Onun amacıyla hangi kadar donanımlı, hangi büyüklüğünde iyice insanlar yetiştirirsek ülkemizin geleceği o kadar güzel olur. Bu ülkeye iyice hizmetler yapacak gençleri yetiştirmeyi Rabb’im talih etsin.” dedi.

Kaymakam Hasan Aldanmaz da ayrıksı illere revan öğrencilerin bu ağırşak yardımıyla ilçede kalacağını dile getirerek, “50 kişilik yatılı eş kursumuz tamlık kapasiteyle bu coğrafyadaki çocuklarımıza hizmet verecek.” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından kursun temeli atıldı.

Törene, DÜRÜST Fırka Hakkari Mebus Husret Aktif, İl Emniyet Müdürü Namazlar Mete Kaynak, Çukurca Belediye Reisi Ensar Dündar, İl Milli Terbiye Müdürü Bilal Gani, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Ulvi Alp, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. ?????Share: