ÇOKAB üyesi belediyeler yılın son toplantısını Bayburt’ta yaptı

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanlığı (ÇOKAB) 2022 Yılı Ara Kocaoğlan Basit Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’nin eş sahipliğinde Karı Dirim Merkezi Konuşma Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanı ve Oltu Şehremini Necmettin Taşçı ile ilişki üyesi belediye başkanları Komutan Hükmü Pekmezci’ye makamında ziyarette bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbuğ Pekmezci angajman üyelerini Bayburt’ta ağırlamaktan bahtiyarlık duyduklarını tabir ederek misafirlerine onurluk takdiminde bulundu.

Birlik Başkanı Taşçı ve mihman şehremaneti başkanları ise Başbuğ Pekmezci’ye kendilerine gösterdiği ilgiden muhit teşekkürname ederek çalışmalarında sükse temennisinde bulundular.

Daha sonradan toplantıya geçildi. Tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yılın akıbet meclis toplantısında Bayburt Belediyesi Matbuat Eser ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bayburt tanıtım filmi izlendi.

Tanıtım filminin peşi sıra kürsüye sâdır Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci mihman şehremaneti başkanlarına tatlıca geldiniz diye sedir toplantısının hayırlara şalter olmasını diledi. ÇOKAB yoluyla hayata geçirilmesi planlanan Allahsız Atılan Ayrıştırma tesisi projesinin hayata geçmesinden mutluluk duyacaklarını belirten Başkan Pekmezci, “Şuan şehrimizde Bayburt- Gümüşhane illeri yerine kurduğumuz Dinsiz Atılan Ayrıştırma Tesisimiz var. Orada çöplerimizin toplandığı alanda bir organizasyon tarafından toplanan metan gazı yakılarak elektriğe dönüştürülüp mukteza yerlere ilişkin firma marifetiyle ulaştırılıyor. Kısaca 3-4 ay öncede alt kurul kararı ile mekanik ayrıştırma tesisi ile ilişik tıpkı münakasa yaptık. Onunda inşası tamamlanma aşamasında. İnşallah artık Bayburt ve Gümüşhane olarak bunu faaliyete geçireceğiz. Bugün sizleri burada görmekten mutluluk duyduğumuzu hikâyelemek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Birlik Başkanı ve Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı ise konuşmasında toplantının hayırlara miftah olmasını dileyerek Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’ye misafirperverliğinden periferi teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kalkınma birliğin bünyesinde faaliyete geçirilecek olan projelerin yapımını üstlenen firma yetkilileri lokma tatlısı yaptı. Yemek sonrası gündem maddelerinin görüşülmesi ve istem temennilerin alınmasıyla güruh sona erdi.

Toplantıya Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Oltu Belediye Reisi Necmettin Taşçı, İspir Belediye Reisi Ahmet Ateşli, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Çevik, Murgul Belediye Reisi Hasan Çavuş, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Şehremini Saika Çipo, Yusufeli Uray Başbuğ Vekili Süleyman Yerey, Bayburt Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Ülker Türkmenli ve Nesimuttin Selçuk ile irtibat üyesi gurur temsilcileri katıldı. – BAYBURT

Share: