ÇIKAR YOL Partisi lideri Babacan’dan eş namzet sözleri: 7. tıpkısı beniâdem da benzer

REÇETE Partisi Yüksek Babacan, eşi Sevgili Zeynep Babacan ve beraberindeki heyetle Elazığ’a geldi. Tıpkı otelde basın mensuplarıyla bire bir araya gelerek burada soruları yanıtlayan Babacan, 6’lı masanın çıkaracağı eş adayla ilişkin özen çeken açıklamalarda bulundu.

“6’LI MASA BİR İTTİFAK DEĞİL”

Babacan, 6’lı masanın inikat olmadığını, eş tıpkı cumhurbaşkanı adayı hedeflerinin olduğunu belirterek, “Bu aday birlikte daha belirlenmiş değil. Eş aday belirlenmeden geçmiş eş adayın seçme beyannamesi niteliğinde bütün bu politika alanlarının ortaklaştığı, ortaklaştırıldığı bir çalışmaya bile gerekseme var. İlk seçimle milletvekili sisteme geçeceğimiz çağ arasındaki o duruluk dönemde tığ ona intikal süreci diyoruz. O süreçte mutluluk kuşkusuz yönetilecek. Kuma namzet ‘mevcut sisteme bakarak ben yetkiyi aldım, bundan sonra kafama eseni yaparım, bir tane imzayla aklıma geleni yapacağım, bana karışmayın’ dememeli. Hedeflediğimiz vekil sistemin için uygun aynı şekilde o intikal sürecinde mutluluk yönetimine gidiyoruz. Bunun nasıl olacağı haddinden fazla bereketli bir düzentileme meselesi. 6 öğür vasıtasıyla mutabık kalınması gerekiyor kim biz kuma aday belirleyelim. Kuma aday belirlendiği anda eş adayın söz gelişi eğitim ile ait söyleyeceği şeylerle 6 partinin eğitim ile ait söyleyeceği şeyler genişlik azında bire bir ortak payda zemininde buluşsun. Elbette kim her partinin ayrımlı projeleri kabil. Herhangi Bir partinin farklı konularda farklı tafsilat çalışmaları olabilir amma genişlik azından hedefler ve ilkeler arasında bütün bu yöntem alanlarında bile asgari müşterek zemini yakalamamızın üstelik şart olduğunu düşünüyoruz. Partiler ortada aynı antant zemini oluşması lazım. Buna birlikte kuma adayın katılması lazım kim eş adayın belirlenmesinin ardından intihap kampanyası sürecinde asıl sorunlarda eş dilimiz oluşması lazım. Eş namzet olur dahi kuma anahtar olanaksız ise vatandaşa güven tablosu vermemiş oluruz” diyerek konuştu.

“6 PARTİ IŞINDA DIŞINDA 7’NCİ BİR İSİM BILE ADAY OLABİLİR”

Cumhurbaşkanlığına 6’lı masadaki partilerin genel başkanlarından birinin de namzet olabileceğini, 7’nci bire bir ismin üstelik çıkabileceğini belirten Babacan, “6 tümen dışında benzeri 7’nci âdem birlikte mümkün. Biz bugüne kadar 6’lı masada henüz herhangi bir ismi konuşmadık. Erken buluyoruz. Intikal sürecinin kere haritası ve politikalar konusunda duruluk kaydetmeden kişi belirlemenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Kâin sistemde gelişigüzel partinin umumi başkanı o partinin reisicumhur adayıdır. TILSIM Partisinin B planı birlikte bu olacaktır. Fakat tığ B planının üstünde çok durursak orada tıpkısı umutsuzluk var havası oluşuyor. O yüzden biz B planından çok bahsetmiyoruz. Şu anki hedefimiz 6’lı masadan eş aday çakozlamak ifadelerini kullandı. Babacan ve beraberindekiler, esnaf ziyareti yaparak, Gazi Caddesi’nde vatandaşlarla ayrımsız araya geldi. Seçme otobüsünden vatandaşlara seslenen Babacan, elan sonraları hisse senedi insanları ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu.Share: